ESKİ KONAĞIN SON VALİSİ PARLAK’TI

Batman’da hem Kaymakamlık hem de Valilik konağı olarak hizmet veren Cumhuriyet Caddesi’ndeki eski hükümet konağı şimdilerde Meydan Ortaokulu’na dönüştürüldü. 1999-2001 Yılları arasında Batman Valiliği’ni yapan İsa Parlak, o yılın Ramazan bayramlaşma töreninde Mecit Korkut paşa ile konukları eski hükümet konağında ağırlamıştı. İşte eski politikacılardan Hüseyin Bülbül ile Özel İdare’nin çalışkan elemanlarından Naci Coşkun’un o bayramlaşma törenine yansıyan karesi.

ÜÇ ATÖLYE YER ALIYOR ÜÇ ATÖLYE YER ALIYOR

PROTOKOL AÇILIŞLARI KAÇIRMAZDI

Yıl, 2000. Yer, Batman kent merkezi. Bir okul açılışında objektiflerimize yansıyan karede eski Vali İsa Parlak, emekli Tuğgeneral Mecit Korkut, Balpınar Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, Batman eski Milli Eğitim şube müdürleri Selahattin Şimşek ve merhum Süleyman Manap da dikkat çekiyor. Batman’da 22 yıl öncesinde protokol mensupları açılışlara tam kadro katılırdı.

HAMİDİ VE KOÇAKLAR

1999 Yılında ANAP’tan Batman Milletvekili seçilen Ataullah Hamidi seçim bölgesinin sorunlarına duyarlı bir politikacıydı. O yıllarda Batman Valisi ise Temel Koçaklar’dı. 1999 Yılında Batman’da görev yapan Vali Temel Koçaklar ile Milletvekili Hamidi, bir açılışta objektiflere böyle yansımıştı.

ESKİ ÖZEL İDARE HATIRASI

Yıl, 1997. Yer, eski Özel İdare binası girişi. Dönemin Valisi Necati Develioğlu, bazı İl genel meclis üyeleri ve  eski yöneticilerle çektiği hatıra karede yer alan simalar; “Enver Aşkın, İsmet Utanç, Mehmet Şah Nasıroğlu, Hasret Baran, Erdal Özer, İshan Altun, Abdülkadir Ekmen, Abdülkerim Şimşek, Erkan Hamidi ve Şehmus Korkut.”