**Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, yönetim kurulu üyeleriyle çıkarma yaptığı Batman’da petrol emekçileri için umutlu konuştu; “TPIC’te mağdur olan emekçilerimiz var. Sorunların çözümü için buradayız. Batman’ın marka değeri olan TPAO ve TÜPRAŞ’a herkes sahip çıkmalıdır.”

AKYÜZ: “BATMAN ÖNEMLİ BİR YER”
Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte iki gün süreyle Batman’da temaslarda bulunan Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, petrolün başkenti Batman’da petrol emekçilerinin yıllarca petrol sektörlerine yaptığı katkılarla gündemde olduğunu ifade etti. TPAO Batman Bölge Müdürlüğü, TÜPRAŞ Rafinerisinin ardından Vali Hulusi Şahin, Batman Belediyesi ve Emekliler Derneği’ni de ziyaret ettiklerini belirten Genel Başkan Süleyman Akyüz: “Batman bizim için önemli bir yer. Yıllarca petrol sektöründe ayrı bir yeri olan Batman’a ayrı bir değer veriyoruz. Yönetim kurulumuzda Batman temsilcisinin olmaması söz konusu olamaz. Ben ve arkadaşlarım Batman’ın temsilcisiyiz, Batman sahipsiz değil” dedi.

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN BURADAYIZ”
Genel Başkan Akyüz, TPIC’te mağdur olan bazı işçiler ile bir süredir TPAO’da biriken mesai ücretlerinin verilmesi konusunda da çabalarının olduğunu ifade etti. Genel Başkan Akyüz, şöyle devam etti: “Geçen yıldan kalan arkadaşlarımızın mesai ücretleri sorunu var. Belli bir kota veriliyor. Bu da hukuki açıdan çözülecek. TPIC’te de bazı mağduriyetler söz konusu. Batman ve Adıyaman’da işe başlamayı bekleyen personelin sorunlarını da biliyoruz. Yine bu kurumda örgütlenme meselesi de var. Ancak bunları belli bir zaman periyodu içerisinde çözmeye çalışacağız. Petrol sektörünün çalışma koşulları risklidir. Bu nedenle örgütlenmemiz kaçınılmaz. TPAO’da yine ücret ayarlanmasında da işverenle görüşmelerimiz var. Ancak şu anda net bir şey söylemek mümkün değil.”

“TPAO VE TÜPRAŞ
BATMAN’IN MARKALARIDIR”
Beşinci kezdir Batman’a geldiğini ifade eden Petrol-İş Genel Başkanı Süleyman Akyüz: “Bu şehre her gelişte güzel gelişmeler görüyorum. Batman’da gecenin geç saatlerine kadar rahat bir ortamda görüşmelerimizi sürdürdük. Hiçbir zaman buraya karşı ön yargımız olmadı. Güneydoğu’nun en güzel şehirlerinden biri de petrolün başkenti Batman’dır. Batman’ın genç ve dinamik bir Valisi var. Batman’ı, Batman yapan markalar TPAO ve TÜPRAŞ’ı herkes sahiplenmelidir. Köyden, Batman’ı yarım milyonluk şehre dönüştüren petrol sektörlerinin kurumlarını Batmanlılar korumalı ve sahiplenmelidir” diye konuştu.