**TÜBİTAK 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması ve TÜBİTAK 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması’na Batman’dan katılan 10 proje, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

10 PROJE FİNALDE
Batman’da yarışamaya katılan projeler içinde Türk Telekom Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden toplam 10 proje Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması'na bu yıl 1.130 proje başvuru yaptı ve yapılan ön değerlendirme sonucunda 6 alanda toplam 95 proje finale kaldı. Batman Türk Telekom Anadolu Lisesi 6 proje ve Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 proje ile toplamda 8 proje Türkiye finallerine kalmayı başardı. 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması'na bu yıl 631 proje başvuru yaptı ve 64 proje finale kaldı. Batman Türk Telekom Anadolu Lisesi 2 proje ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK
Her iki yarışmanın Türkiye finalleri 10-11 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacak ve dereceye giren projeler, TEKNOFEST 2023 etkinliği kapsamında ödüllendirilecek. Öğrencilerin başarısını kutlayan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Türk Telekom Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. Bu başarıyı elde etmek için göstermiş oldukları emek ve azim, öğrencilerimizin gelecekteki başarıları için büyük bir örnek teşkil etmektedir. Sizleri bu önemli yarışmalarda temsil etmek için göstermiş olduğunuz üstün gayret ve başarınız bizleri gururlandırdı” dedi.

Editör: Yunus Yasak