GELİNLİKÇİLERDE HAREKETLİLİK  GELİNLİKÇİLERDE HAREKETLİLİK

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı tarafından Turgut Özal Bulvarı’nda düzenlenen programda şehitler için dua edildi, vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu. Hatay’da oluşan deprem nedeniyle kabristan ziyaretlerini gerçekleştiremediklerini belirten şehit Polis Memuru Yusuf Erin eşi Rabia Erin, “Eşim Yusuf Erin Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne 1 Mayıs’ta 2016 yılında yapılan bombalı saldırıda bombayı engellemeye çalışırken şehit oluyor. 7 yıl olacak, acımız aynı acı ama bu acıyla yaşamayı öğrendik. Her zaman dik durmayı ve şehitlerimizin arkasından dualarla yad etmeyi ve sabretmeyi öğrendik zamanla. Tabii bugün eşim için tekrar buradayız. Hatay depreminden dolayı Hatay’a eşimin kabrini ziyarete gidemedik. Batman ikametinde devam ettiğimiz için burada sağ olsunlar Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’mız eşim adına lokma dağıtımında bulundu biz de katıldık. 'Biz onlar için varız' diyen insanları gördükçe mutlu oluyoruz sağ olsunlar var olsunlar. Şehitlerimizi de unutmasınlar. Onların emanetlerini de unutmasınlar” dedi.

köroğlu kıraç-2

Şehit polis memurlarını unutmayacaklarını söyleyen Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Taha Etiz, “1 Mayıs 2016 da Gaziantep’te bombalı araç saldırısında şehit olan Yusuf’umuzu unutmadık unutmayacağız. Sadece Yusuf Erin değil Batman'daki bütün şehitlerimizin şehadet yıl dönümlerinde, lokma dağıtımı, mevlit tarzında programları yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Bugün Yusuf Erin şehadet yıl dönümüydü. Diyarbakır caddesinde lokma dağıtımını gerçekleştirdik. Etkinlikteki amacımız şehitlerimizi unutmamak, unutmayacağımızı herkese bildirmek” diye konuştu.

Programa, Batman emniyet müdürü Köroğlu Kıraç, MHP Batman milletvekili adayı Hüseyin Kazak, Şehidin eşi Rabia Erin, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı. (İHA)