*Batmanlı Gazeteci-Yazar Arif Arslan’ın ‘Redur-Uzak Yol’ romanının imza gününe kitapseverler büyük ilgi gösterdi. Arslan, kitabın hikayesini Vali Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, İl yöneticileri ve okurlarıyla paylaştı. Arslan, imza gününe büyük ilgi gösteren yöneticiler ile kitapseverlere teşekkür etti.

MİLLETVEKİLİ NASIROĞLU İMZALI KİTAP ALDI 
Pazar günü okurlarıyla imza gününde buluşan Gazeteci-Yazar Arif Arslan’ın ikinci yapıtı olan ‘Redur-Uzak Yol’un hikayesini il yöneticileri, hukukçular, STK Temsilcileri, akademisyenler, eğitimciler, öğrenciler, spor camiası ve okurlarıyla paylaştı. Gazeteci-yazar Arslan, standa gelen il yöneticileriyle hem sohbet etti hem de kitaplarını imzaladı. Vali ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp’tan sonra standı ziyaret eden AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, AK Parti İl Başkanı Avukat Akif Gür’e ‘Redur’un hikayesini özetleyen Arslan, Körfez Savaşı’nda da tanık olduğu göçmenlerin ‘yol’ hikayelerini de anlattı.

“REDUR, ÖNEMLİ BİR ESER…”
Beraberinde İl Başkanı Avukat Akif Gür’le birlikte Arslan’ın bulunduğu standa gelen Milletvekili Nasıroğlu, ‘Redur-Uzak Yol’ hikayesini dinlediği Arslan’ı tebrik etti. Stanttan aldığı kitapları öğrencilere armağan eden Milletvekili Nasıroğlu, şunları kaydetti; “Gazeteci Arslan’ın ‘Redur-Uzak Yol’ roman kitabı gerçek bir yaşamı gözler önüne seriyor. Yıllar önce Halepçe’de yaşanan bir dramın bir hikayesini dile getiren Arslan, Ortadoğu’da acı içinde yaşayan bazı ailelerin hayat öykülerini de aktardığı bu kitap bir yerde tarihe tanıklıktır. Arslan’ı kutluyorum.”

İL YÖNETİCİLERİ STANTTAYDI 
‘Redur-Uzak Yol’un yazarı Arif Arslan’ı imza gününde yalnız bırakmayan okurları kadar STK temsilcileri, öğretmenler ve yöneticiler de vardı. Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Özel İdare Genel Sekreteri Abdülkadir Özer, Kültür Turizm Müdürü İhsan Arslanlı, TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Çevre Şehircilik Müdürü Muzaffer Özkan, Doç. Dr. Mahmut Aydın, Milli Eğitim İl Teftiş Kurulu Başkanı Hamit Aydın ve bazı kurum-kuruluşlar da görev yapan Şube Müdürleri ile personeller de katıldı. İmzalı kitap alan il yöneticileri, Arslan’ı eserinden ötürü kutladı.

STK TEMSİLCİLERİ DE İMZA GÜNÜNDEYDİ
Okurlarıyla ‘İmza günü’nü gerçekleştiren Gazeteci-Yazar Arslan’ı yalnız bırakmayanlar arasında eğitimci ve STK temsilcileri de vardı. TED Batman Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Şirin Orun, TED Koleji Müdürü Hasan Erdal, eski Eğitim-Sen Şube Başkanı Ömer Kurt, Batman Lisesi eski eğitimcilerinden Orhan Alparslan, Batman’daki medya mensupları ve Batman Üniversitesi’nden bazı akademisyenler de stand’tan imzalı kitap aldı. Batman Recebanlılar Derneği Başkanı Fikret Sevim ve Yönetim Kurulu üyeleri, konuk oldukları Arslan’ın standın da ‘Redur-Uzak Yol’ kitabıyla buluştu. Konuklarıyla yakından ilgilenen Arslan: “İmza gününde yanımızda olan gerek yöneticilerimiz gerekse de STK temsilcileri ve okurlarıma teşekkür ediyorum” dedi. (Nezahat Sümbül)