*Türkiye’de bilinen markalardan Derby tıraş bıçağından sonra ikinci büyük jilet fabrikası Batman’da kuruldu. Günde 90 bin adet tıraş bıçağı üretecek Jiletix Tıraş Bıçağı fabrikasının makinelerinin montaj çalışmalarına başlandı.

İKİNCİ BÜYÜK JİLET FABRİKASI BATMAN’DA
Türkiye’nin kendi alanında en eski ve en bilinen markalarından Derby tıraş fabrikasına Batman’da rakip çıkıyor. İş insanı Arif Dinçer’in Çin’den getirdiği tıraş bıçakları fabrikasının kurulduğu OSB’deki tesiste makine montaj çalışmalarına start verildi. Batmanlı iş insanı Arif Dinçer, 2 ay içinde Jiletix tıraş bıçakları fabrikasının tam kapasiteyle üretime başlayacağını söyledi. Çin’den getirdikleri makinelerin montaj çalışmalarının 2 ay içinde tamamlanacağını belirten Dinçer; “Derby marka tıraş fabrikasından sonra Türkiye’de tıraş bıçağı üretecek olan ikinci marka olacağız” dedi.

GÜNDE 90 BİN ADET JİLET ÜRETECEK
Türkiye’de sayılı tıraş bıçağı üretecek bir tesisi Batman’da kurduklarını ifade eden Dinçer, şunları kaydetti; “Çin’den getirdiğimiz makinelerin montajının bir bölümü tamamlandı. Paketleme ve diğer ünitelerin makine aksanı da yakında tamamlanacak. 8 Saatte 28 bin adet tıraş bıçağı üretecek olan tesisimiz günde ortalama 90 bin jilet üretecek. Gerek bölgemiz gerekse de diğer bölgelerin tıraş bıçağı taleplerini karşılayacağız. Amacımız; gelişmiş makinelerle dünyada sayılı tıraş bıçağı üreten  bir tesisi Batman’a kazandırmaktır. Bu alanda da ciddi mesafe alıyoruz.” 

Muhabir: NEZAHAT SUMBÜL