** Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 40 üniversite bünyesinde 52 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. Batman Üniversitesi’nde de Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu.

YENİ KARARLAR YAYINLANDI
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 40 üniversite bünyesinde 52 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre Batman Üniversitesi bünyesinde de Spor Bilimleri Fakültesi kurulmasına karar verildi. Üniversitesi bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapatılarak yerine Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu. Yeni kararla birlikte Batman Üniversitesi’nde fakülte sayısı 11’e yükseldi.

“ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN…”
Karar sonrası değerlendirmelerde bulunan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir: “Spor Bilimleri Fakültesi Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Alanında uzman, spora, bilime ve öğrenciye değer veren, topluma faydalı bireyler yetiştiren fakültemiz sportif faaliyetler ve müsabakalarda daha fazla görünür olacak” diye konuştu. (Haber Merkezi)