Batman'da eğitim, enerji, otomotiv, gıda ve hayvancılık alanında yatırımları bulunan iş insanı Fırat Tunç, AK Parti'den Milletvekili aday adayı oldu.

Başvurusunu Ak Parti İl teşkilatına yapan Tunç: "Birçok alandaki tecrübelerimi Batman siyasetine de kazandırmak istiyorum. Tek derdimiz güzel şehrimizin insanlarına hizmet etmektir. Siyaset bir hizmet kurumudur, gönüllere dokunmak ve hizmet için Ak Parti'den aday adayı oldum" dedi.

“SİYASET HİZMET KURUMUDUR”
Ak Parti Batman Milletvekili aday adayı olan iş insanı Fırat Tunç, ‘Batman'a değer katmak için hizmete talibim’ dedi. Batman'da eğitim, enerji, otomotiv, gıda ve hayvancılık alanında yatırımları bulunan iş insanı Fırat Tunç, beraberindeki kalabalık toplulukla İl Başkanlığını ziyaret ederek başvurusu yaptı. AK Parti saflarında vatandaşlara hizmet etmek için başvuruda bulunduğunu belirten iş insanı Tunç: "Ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Öncelikle afetlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Bu zor günleri dayanışma ruhu ile elbette atlatacağız. Siyasete ilk adımı atmış bulunuyorum. Uzun yıllardır Batman ticaretinde faaliyetlerde bulunuyorum. Çok şükür çok sayıda insanımıza da istihdam sağlıyoruz. Yine yıllardır Batman MÜSİAD yönetim kurulunda görevler üstlendim. Ticaret hayatındaki tecrübelerimi siyaset kurumuna da aktarmak istiyorum" dedi. 

“ESER SİYASETİNE İNANIYORUM”
İş insanı Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkemiz için verdiği mücadeleye inanan biriyim. Ak Parti iktidarında başta bölgemiz olmak üzere her bölge nice hizmetlere kavuştu. Sadece ülke içinde değil yurtdışında da ülkemizin vizyonu bambaşka noktalara taşındı. Elbette bu başarılar güçlü bir irade ve mücadeleyle oldu. Türkiye Yüzyılına inanan bir fert olarak Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 'gönül siyaseti, eser siyaseti' anlayışı çerçevesinde Batman Milletvekili aday adayı oldum. Batman'a değer katmak ve şehrimizin Türkiye Yüzyılında temsiliyetini en güçlü şekilde sağlamak adına göreve talipli oldum. Derdimiz sadece memlekete hizmet etmek. Siyaset bir hizmet kurumudur, Allah nasip ederse milletimize hizmet etmek istiyorum.”

Editör: Yunus Yasak