*Batman AK Parti Belediye Başkan aday adayı Halil Özdemir, petrol şehrini cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti ve ekledi; “Ortak akıl, kolektif bir anlayış ve bilinçle sorunlarımızı çözmek zorundayız.” 

“BAŞKA BATMAN YOK”

Batman AK Parti Belediye Başkan aday adayı Halil Özdemir, Batman’ın büyük bir değişim yaşadığını söyledi. Özdemir; “Huzur ve güvenin yeniden tesis edildiği son yıllar, bütün siyasi ve sosyal algıları değiştirdi. Bilhassa gençlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayacak koşulların yeşermesine yol açtı. Büyüklerimizden dinlediğimiz hastanesiz, üniversitesiz ve altyapı da sorunlar yaşayan bir Batman yok artık. Daha kat edilecek epey mesafe olmasına rağmen, Batman adeta yeniden inşa ve ihya oldu” dedi. 

“BATMAN’I CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Batman’ı cazibe merkezine dönüştürecek projelere de yoğunlaşacaklarını ifade eden Başkan aday adayı  Özdemir; “Genç nesiller olarak bizlere düşen görev ise artık Batman’ı terk edip geleceği batıda aramak yerine şehrimizi bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Bizden sonra gelen nesillere örnek olmalıyız. Gençlerimizin kentlerinde kalarak hizmet etmelerini, iş-güç sahibi olmalarını ve yatırım yapmalarını sağlamak da bize düşer. Bunu başarmak zorundayız. Ortak akıl, kolektif bir anlayış ve bilinçle sorunlarımızı çözmeliyiz” diye konuştu.

“KADROLARI GENÇLEŞTİRECEĞİZ”

Özdemir, şöyle devam etti; “Öncelikli hedeflerimden biri de Allah nasip ederse adaylık süreci ve sonrasında halkımızın teveccühü ile Başkanlık kısmet olursa, Belediye’de kadroları gençleştireceğiz. Tüm şehirde gerek kamu da gerekse de özel sektörde bu yapılaşmaların zeminini oluşturacak adımlar atacağız. Bölgemizin sahip olduğu kültür ve turizm potansiyelimizin farkındayız. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendireceğiz. Gençlerimizi kültür ve sanat faaliyetleri etkinlikleriyle buluşturup, yeni istihdam alanlarına ulaştıracağız.” 

Editör: ZİNET GÜLER