*Gazeteci-yazar Arif Arslan, ‘Redur/Uzak Yol’ romanıyla Batman Kitap Fuarında okurlarıyla buluştu. Vatandaşların yanı sıra Vali Ekrem Canalp’ın da ziyaret ettiği stantta yazar Arslan, ‘Redur’un hikayesini anlattı. Stantta Batman’a dair değerlendirmelerde de bulunan Vali Canalp: “Batman’ın 6 yılda büyükşehir statüsüne kavuşması bekliyoruz” dedi.

“ADIM ADIM BÜYÜK ŞEHİR”
Gazeteci-yazar Arif Arslan’ın Türkiye, Irak ve ABD üçgeninde gerçek bir hikayeyi konu edinen ‘Redur’ romanı, 6. Batman Kitap ve Kültür-Sanat Festivali’nde okurlarla buluştu. Yüzlerce vatandaşın ilgi gösterdiği standı Vali ve Başkanvekili Ekrem Canalp da ziyaret etti. Yazar Arslan’ın karşıladığı Vali Canalp, stantta bir süre oturarak romanın hikayesini Arslan’dan dinledi. Gazze’deki son gelişmelerin de konuşulduğu sohbette Vali Canalp, Türkiye’nin bu süreçteki önemli katkılarına dikkat çekti. Batman gündemine dair de gazeteci-yazar Arif Arslan ile bir süre sohbette bulunan Vali Canalp: “Batman’ adım adım büyük şehre hazırlıyoruz. Bu tür organizasyonlar da bu adımlardan biridir. Nüfus ilerleme potansiyeline bakıldığında önümüzdeki 6 yılda Batman’ın ‘büyükşehir’ statüsüne kavuşmasını ön görüyoruz. Kente değer katan etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

KİTAP CAFEDE SOHBET
Vali Canalp, Arslan ile bu yıl fuar alanında ilk kez kurulan kitap cafede sohbet etti. Akademisyen Prof. Dr. Şemsettin Dursun, Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz ve fuar yetkililerinin de bulunduğu sohbette Vali Canalp, eğitim ve gençlere yönelik projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öte yandan Vali Canalp, Redur romanı nedeniyle yazar Arif Arslan’ı tebrik etti. Öte yandan Batman’ın unutulmaz eğitimcilerinden Orhan Alpaslan, iş insanı Faik Nasıroğlu, bazı STK temsilcileri ve kalabalık kitapsever topluluğu da standı ziyaret etti.