** 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin yapıldığı Atatürk Parkı’nda renkli başlayan etkinliklerde, helyum gazlı balonların patlamasıyla oluşan kıvılcımlar 2 kişinin üzerine düştü. İki kişinin saçları hafif yanarken, 5 öğretmen ve 1 öğrenci de hafif yaralandı.

GÜZEL BAŞLADI AMA…
Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Atatürk Parkı’nda düzenlediği ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ etkinliklerinde yaşanan görünmez kaza paniğe neden oldu. Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hüseyin Topuz ve diğer il yöneticilerinin de izlediği etkinliklerde, folklör ekibinin gösterisi sırasında bir anda helyum gazlı balonlar patlayıp, alev aldı. Gösteriyi izleyenlerin üzerine kıvılcımlar isabet edince 2 kişinin saçı hafif şekilde yandı. Balon kazası sırasında 5 öğretmen ve 1 öğrenci de hafif şekilde yaralandı. Yaralananlara ilk müdahaleyi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Pamukçu ve alanda bekleyen sağlık ekipleri yaptı.

8 KİŞİ HAFİF YARALANDI
Kazada hafif yaralananlarla yakından ilgilenen Vali Deniz, paniğin yaşanmasıyla etkinliklere ara verilmesini istedi. Kısa süreli panikten sonra Atatürk parkında gün boyu etkinlik devam etti. Öte yandan Batman Valiliği, kazayla ilgili şu açıklamada bulundu: “İlimizde Atatürk Parkında düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında uçan balonların kazara alev alması sonucu  5 öğretmen 1 öğrenci 2 vatandaşımız hafif bir şekilde yaralanmıştır.” (Reşat Yiğiz)