Mahalle Buluşmaları’ kapsamında Bahçelievler Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Vali ve Başkanvekili Hulusi Şahin, “Bahçelievler Mahallesinin alt yapısın tamamladık. Üst yapıyı da tamamlayıp pırıl pırıl bir mahalleyle sizleri buluşturacağız” dedi.

BAHÇELİEVLER’DEKİ SORUNLARI DİNLEDİ

Batman’ın eski semtlerinden Bahçelievler’e konuk olan Vali ve Belediye Başkanvekili Hulusi Şahin, semt sakinlerini dinledi. Bahçelievler Mahalle Muhtarı ve mahalle sakinleri; ilkokul, ortaokul ve lise, sağlık ocağının kapasitesinin artırılması, sokaklara parke taşı yerine sıcak asfalt serilmesi, yeni imar planı, semt pazarının yerinin değiştirilmesi, internet alt yapısının güçlendirilmesi, mobese kameralarının artırılması taleplerini Vali Şahin’e iletti. Tüm taleplerle tek tek ilgilenerek hızlı çözümler üreten Şahin, birim müdürlerine ilgili taleplerin hemen yerine getirilmesi konusunda çalışmalar başlatmalarını istedi.

“BAHÇELİEVLER PIRIL PIRIL MAHALLE OLACAK”

Vali Şahin, şöyle devam etti; "Bahçelievler Mahallesi'nde geçtiğimiz yaz yapmış olduğumuz işlerin toplam rakamları Türkiye'nin çoğu ilinde yapılan hizmetlerin toplam rakamlarını geçer. Ayrıca Batman'ın da geçmiş yıllarda toplam yaptıkları işten daha fazlasını biz bu mahalleye yaptık. 6 buçuk kilometre içme suyu hattı döşedik. 11 kilometre kanalizasyon hattı, 3 bin 600 metre yağmur suyu hattı döşedik. 5 bin 300 metre asbestli içme suyu hattı değişikliği yaptık. Ayrıca 18 bin ton sıcak asfalt serimi yaptık. 23 bin metrekare parke taşı serimi yaptık. Siz şu anda Batman'ın en yeni, en modern, en gelişmiş altyapısına sahip mahallesi oldunuz. İyi ki yaptık, size bu hizmeti sunduk. Şimdi altyapıyı tamamladık, üstyapıyı da tamamlayıp pırıl pırıl bir mahalleyle sizleri buluşturacağız.” (Haber Merkezi)