Atakum Belediyesi, geçimini tarımla sağlayan üreticiye destek vermek için kolları sıvadı. Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel’in öncülüğünde yürütülen çalışmalarla çeşitli sebzelerden oluşan 30 bin adet fide, kentin kırsal kesiminde yaşayan ailelere dağıtıldı.
Belediyenin Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri domates, patlıcan, biber ve salatalık gibi birçok sebze fidesini, kentin rakımsal açıdan yüksek mahallelerindeki üreticilere teslim etti.

“Fide üretimini kendimiz gerçekleştireceğiz”
Dağıtım sonrası açıklamalarda bulunan Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Suat Yıldız, “Meyvalı Mahallesi'ne bin 50 adet fide teslim ettik. Kırsal mahallelerimize, nüfusuna göre 800 ila bin 500 arası fide veriyoruz. İncesu tarafında bir arazimiz var. O arazide fide üretimini kendimiz gerçekleştireceğiz. Yani bu bin 50 fideden daha fazla fide üreteceğiz. Başkanımız Serhat Türkel’in öncülüğünde kırsal hizmetlere daha çok hizmet ve destek verilmesi, çiftçiye gerek zootekni gerekse de bahçe bitkileri konusunda daha çok destek verilmesi noktasında çalışmalarımız var. Bugün burada başladık. Arkadaşlarımız civardaki diğer mahallelere dağıtıma başlayacak” dedi.

Kaynak: İHA