Batman’daki bazı lokantalar, kent merkezine yerleşen afetzedeler için “Askıda Yemek” hizmeti başlattı. Lokantalar, vitrinlerine “Depremzedeler için ücretsiz yemek askıda bulunmaktadır” yazılı dövizler astı.

TATLICILAR RAMAZAN MESAİSİNE HAZIR TATLICILAR RAMAZAN MESAİSİNE HAZIR

DEPREMZEDELERE YEMEK İMKANI

Yaklaşık 10 bin depremzedenin yerleştiği Batman’da, bazı lokantalar “Askıda Yemek” uygulaması ile örnek bir kampanya başlattı. Batman’da birçok kamu kurum ve kuruluş ile STK’lar, kent merkezine yerleşen deprem bölgesindeki afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılarken, kentin farklı semtlerindeki bazı lokantalar da ‘Askıda Yemek’ hizmeti başlattı. Askıda yemek hizmeti başlatan lokantalar, işyerlerinin vitrinlerine “Depremzedeler için ücretsiz yemek askıda bulunmaktadır” yazılı dövizleri de astı.

“ASKIYA YEMEK BIRAKIN” KAMPANYASI

Batman’a yerleşen depremzedeler için örnek bir kampanya başlatan bazı lokanta işletmecileri şunları söylediler; “Ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketiyle hepimiz çok üzgünüz. Batman’a yerleşen afetzedelerin barınma sorunundan yemeğe kadar ihtiyaçlarının olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, harekete geçtik. Evimizi, yurdumuzu ve işyerlerimizi afetzedelere açtık. Lokantamıza gelenlerin yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Batman’da herkesin depremzedelere destek olması için askıya yemek bırakmasını bekliyoruz.” (Yunus Yasak)