BÜYÜK AYIP! BÜYÜK AYIP!

Küme düşme hattında Petrolspor’un en yakın takipçisi İnegölspor, Amedspor deplasmanında rakibini 2-0’lık skorla mağlup ederek ligde tutunma adına büyük avantaj yakaladı. Sezon başından beri Amedspor’a büyük destek veren Petrolsporlu taraftarlar ise skor karşısında büyük şok yaşadı. Skor sonrası Batman kamuoyunda; “Güya kardeştik” yorumları yapıldı

PETROL KENDİ GÖBEĞİNİ KESECEK
2.Lig Beyaz grupta küme düşme hattını yakından ilgilendiren ve Batmanlı futbolseverlerin de kulağının olduğu Amedspor-İnegöl maçında Batmanlı taraftarlar büyük hayal kırıklığı yaşadı. Ligde kümede kalma yolunda Petrolspor’un en yakın takipçisi İnegölspor, Amedspor’u deplasmanda eze eze yenerek ligde kalma yolunda büyük avantaj yakaladı. İnegöl’ün galibiyeti sonrası maç eksikliği ile Petrol küme düşme hattında yer aldı. 

amedspor-inegölspor

BATMAN KAMUOYUNDAN TEPKİ
Amedspor’un mağlubiyeti Batman’da ‘şok’ etkisi yaratırken, birçok Batmanlı futbolsever de tepkide bulunarak; “Bu sezon Batman tribünlerinde Petrolspor kadar Amedspor desteklendi. Hele hele Şanlıurfa’nın Batman’daki maçında rakip takımla hiçbir husumetimiz yokken bazı taraftarların Amedspor’a olan büyük sevgisi nedeniyle çıkan saha olaylarında Petrol hem namağlup olmuştu hem de iki maç seyircisiz maç oynama cezası almıştı. Yine bu da yetmezmiş gibi iç sahadaki Amed maçında da birçok Batmanlı futbolsever Petrol’den daha çok Amedspor’u desteklemişti. Bu maçta Amedspor’dan kardeş takım gördükleri Petrolspor için ayrıca bir performans beklerken şok yaşadık. Bu saatten sonra takımımızın kendi göbeğini kesmektek başka bir çaresi yok. Çok yazık” dediler. Öte yandan maç sonu bazı Diyarbakırlı taraftarlar da Amedspor yönetimini istifaya davet etti. (Recep AKIN)