*Batman’ın Beşiri ilçesinden Almanya'ya göç eden Ezidi’ler başta olmak üzere birçok gurbetçi yardım deprem bölgesi için harekete geçti. Jeneratör, uyku tulumu, ısıtıcı, battaniye ve çadır vb. gibi malzeme yardımını deprem bölgesine göndermeye hazırlanan gurbetçiler, Almanya’da örnek bir dayanışma sergiledi.

EZİDİLER DERNEKLERİNDEN YARDIM SEFERBERLİĞİ
Deprem bölgesine yardımlar sürerken, yurtdışından da anlamlı bir yardım başlatıldı. Hollanda sınırındaki Almanya’nın Emmerich, Oldenburg, Bielefeld, Wesel, Hannower ve Bad Fanilborstel kentlerde yaşayan Beşiri ovasındaki gurbetçi Ezidiler, kış mevsiminin şartlarına uygun malzemeleri deprem bölgesine ulaştırmak için kolları sıvadı. Emmerich Ezidi Derneği ile Ezidi Gençlik Kolları'nın da başlattıkları yardım kampanyasında çok sayıda ısıtıcı, çadır, uyku tulumu, jeneratör, bebek bezi ve giysi gibi acil ihtiyaç malzemeleri deprem ulaştırılmak üzere toplandı.

SOĞAN FİYATLARINA NE OLUYOR? SOĞAN FİYATLARINA NE OLUYOR?

ALMANYA TIR DESTEĞİNDE BULUNUYOR
Toplanan malzemelerin hafta içinde Almanya hükümetinin tahsis edeceği tır araçlarıyla tespit edilen deprem bölgesine ulaştırılacağını belirten Emmerich Ezidi Derneği yöneticileri şunları kaydettiler:  “Almanya'nın batı bölgesindeki bir çok kentte yardım seferberliği başlatıldı. Bu kampanyaya Avrupa’da yaşayan her kesimden insanlar katılıyor. İbadet evlerinden kiliselere kadar birçok kuruluştan bu kampanyaya destek yağıyor. Bu hafta içinde Almanya hükümetinin vereceği tırlarla yardımlar deprem bölgelerine ulaştırılacak.”