Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait arazide yapılacak olan 280 dükkanlık Akdeniz Sanayi Sitesi (Akdeniz Modern) projesinin temel atma töreni, Antalya siyaset, sivil toplum kuruluşu ve iş dünyasından çok sayıda temsilcinin katılımı ile gerçekleştirildi. Törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Alptekin, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar, Esnaf Odaları, Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanları, STK Başkanları ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.

Büyük mücadeleler verdik
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, projenin hayata geçmesinde bu güne kadar verilen mücadelelerden bahsetti. Valilik, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları dahil emeği geçenlere teşekkür eden Öztürk, proje hakkında bilgiler verdi. Kooperatife ait arsanın 45 yıldır 300’e yakın gece kondu ile işgal altında olduğunu söyleyen Öztürk, yıllarca süren mücadele ile gecekonduların alandan tahliye edilmesinin tarihi bir başarı olduğunu vurguladı.
Gelinen noktada 208 adet, üçer katlı modern dükkanlara sahip sanayi sitesine kavuşacaklarını anlatan Öztürk, “İlgili belediyelerimizin alt ve üst yapı çalışmaları ile 2500 iş yerinden oluşan mevcut Akdeniz Sanayi Sitemiz, bu proje ile 2700’ün üzerinde dükkan ve yaklaşık 17 bine çıkacak çalışan sayısı ile dev bir kompleks haline gelecek” dedi.
Akdeniz Sanayi Sitesinin kuruluş yıllarından bu güne geldiği süreci de özetleyen Öztürk, konuşmasını sonunda okuduğu esnaf şiiri ile alkış topladı.

Kaynak: İHA