* AK Parti'de Batman Belediye Başkan aday adaylığının son gününde Kozluk eski Belediye Başkanı Hikmet Bahşi'nin müracaat etmesiyle aday sayısı 6'ya çıktı. AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, Genel Merkeze yapılan başvurulardan bilgilerinin olmadığını söyledi.

SON GÜNDE BAHŞİ BAŞVURDU

2004-2009 yılları arasında Batman'ın en büyük ilçesi Kozluk'ta AK Parti'den Belediye Başkanlığını yapan Hikmet Bahşi, bir dönem aradan sonra bu kez Batman'da partisinden Belediye Başkan aday adaylığı müracaatında bulundu. İkindi saatlerinde AK Parti il teşkilatına başvuran harita mühendisi Bahşi, Batman Belediye Başkan aday adaylığı müracaatını yaptı. Bir süredir Batman'da mesleğine devam eden Bahşi, "En sıkıntılı dönemde Kozluk'ta yaptığımız kalıcı hizmetler halen ilçe halkı tarafından konuşulması bizi mutlu ediyor. Çevre ve yakın dostlarımın önerisi üzerine bu kez Batman'da Belediye Başkan aday adayı olmaya karar verdim" dedi. Yusuf Tanrıseven, Perinaz Yaman, Ayhan İsen, Mustafa Demir ve Enver Erdem'in ardından Batman Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Hikmet Bahşi ile birlikte AK Parti'nin aday aday sayısı 6'ya çıktı.

İLÇE-BELDE BAŞKANLARI YENİDEN...

AK Parti'nin Batman'ın ilçe ve belde Belediye Başkanları yeniden aday başvurusu yaptı. Sason Belediye Başkanı Muzaffer Arslan, Beşiri Belediye Başkanı Sait Karabulut, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen ile İkiköprü Belde Belediye Başkanı Ali Kıyanç, dün topluca aday adaylığı müracaatında bulundu. Kıyanç, 5. kez Belediye Başkan aday adaylığına hazırlanırken, Kusen dördüncü kez Başkan aday adaylığını açıkladı. AK Parti İl Başkanı Murat Güneştekin, Batman Belediye Başkan aday adaylığına bugüne kadar altı başvurunun olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu; "Genel Merkezimize başvuruların yapılıp yapılmadığı konusunda henüz net bir bilgi elimizde yok. buradaki başvuruları Ankara'ya bildireceğiz. İl Genel ile Belediye meclis üyeliğine 200'ye yakın müracaat yapıldı. Hem il hem de genel meclis üyeliğine başvuru süresi de 1 Aralık tarihine uzatıldı."