7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali, 6-7-8 Ekim tarihleri arasında Merkez Park’ta düzenlenecek. Festival öncesi Adanalı kebapçılar hazırlıklarını tamamladı. Onlarca stanttan gökyüzüne metrelerce kebap dumanı yükselecek.
Geçen sene Adana Lezzet Festivali 660 binin üzerinde kişiyi ağırlarken bu sene ise 1 milyonun üzerinde ziyaretçi hedefleniyor. Ayrıca 3 günde rekor miktarda et tüketilmesi bekleniyor.
'Her şey Adana'da var"
İhlas Haber Ajansı’na konuşan kebapçı Yaşar Aydın, "Adana Kebap bugün dünyada birinci sınıfta olan bir kebaptır. Dünyanın her yerinde Adana Kebap vardır. Diğer ürünlerin hepsi yoktur. Kebap sektörü bu festivalin öncüsüdür. Bugün kebap sektörünü festivalden çekersen anlamı olmaz. O yüzden biz her sene gelen kişi sayısını arttırıyoruz. İlk senelere oranla her sene festivale katılımcı artıyor. Geçen sene yaklaşık 660 bin kişi geldi bu sene 1 milyon 200 bin ziyaretçi bekliyoruz. Çünkü insanlar Adana’yı seviyor ve lezzetleri tatmak istiyor. Adana’da yok yok. Her şey var Adana’da" ifadelerini kullandı. (İHA)

Editör: Yunus Yasak