**Yayınlanan Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna göre Batman Üniversitesi’nde bölüm ve program sayılarının arttığı belirtildi 

PROGRAM SAYISI 80’E ÇIKTI
2021, 2022 ve 2023 yıllarına ilişkin Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna göre Batman Üniversitesi’nin önlisans ve lisans programlarında artış olduğu açıklandı. 2021 yılına ait Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda üniversitenin 46’sı önlisans, 25’i lisans olmak üzere toplam 71 program yer alırken; 2022 yılına ait Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda üniversitenin 50’si önlisans, 29’u lisans olmak üzere toplam 79 program yer almıştı. 2023 Yılına ait Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda 50’si önlisans, 30’u lisans olmak üzere toplam 80 program kılavuzda yer aldığı belirlendi.  

“FİZİKİ VE BİLİMSEL GELŞİMİMİZ SÜRÜYOR”
Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, program ve öğrenci sayılarının sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da artması için gerekli altyapıyı oluşturduklarını belirtti. Batman Üniversitesi’nin fiziki imkanlarının yanı sıra akademik ve bilimsel gelişimine de her geçen gün yeni bir ivme kazandırıldığına dikkat çeken Rektör Demir, öğrenci odaklı bakış açısıyla nitelikli, bölgenin ve ülkenin teknik ve akademik ihtiyaçlarını karşılayabilecek her programı üniversite bünyesine katmaya çalıştıklarını, gerekli çalışmaları yürütmeye devam ettiklerini ifade etti. (MÜzeyyen ARSLAN)