En yüksek değerde ihracat yapılan ülkeler

Erzurum’dan Temmuz ayında en yüksek değerde ihracat yapılan ülkeler Romanya, Gürcistan, Azerbaycan, Irak ve Özbekistan olarak kaydedildi. Bu yılın Ocak - Temmuz ayları ölçeğinde ise en yüksek değerde ihracatın yapıldığı ülkeler Gürcistan, Azerbaycan, Irak, Romanya ve Moldova olarak değerlendirildi.

İhracat değeri artan ülkeler

Ocak - Temmuz döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre, Nijer, Özbekistan, AHL Serbest Bölgesi, Moldova, Fransa, ABD, Azerbaycan, Gürcistan, Sırbistan, Almanya ve Romanya ile yapılan ihracat değeri artış kaydetti. İhracat değerindeki en yüksek artış oranı ise Nijer yüzde 1175, Özbekistan yüzde 761.5, AHL Serbest Bölgesi yüzde 275 olarak gerçekleşti.

39 bölgeye ihracat

Erzurum’dan bu yılın 7 aylık döneminde, ABD, AHL Serbest Bölgesi, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Ekvator Ginesi, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, İspanya, İsrail, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kongo, Kotdivuar, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cum., Liberya, Mauritius, Moldova, Moritanya, Nijer, Özbekistan, Romanya, Sırbistan, Sierra Leone, Somali, Suriye, Suudi Arabistan, Tanzanya, Türkmenistan, Yunanistan ile ihracat gerçekleştirildi.(İHA)