**1991 Yılından beri Batman 1. Amatör Ligi’nde mücadele veren Binatlı Güvenspor, ligin 4. Haftasında maddi imkansızlıklar nedeniyle ligden çekildi. Kulüp Başkanı Hasan Yılmaz; “Maddi imkansızlıklara daha fazla dayanamadık” dedi.

KULÜP BAŞKANINDAN SİTEM
Uzun yıllardır Batman Amatör Ligi’nde mücadele eden Binatlı Güvenspor, ligden çekilme kararı aldı. 1991 Yılından beri amatörde mücadele veren Binatlı Güvenspor, maddi imkansızlıklar nedeniyle ligden çekildi. Kulüp Başkanı Hasan Yılmaz; “Yaklaşık 37 yıldır kulüp başkanlıkları yaptım. 1991 Yılından beri de Binatlı Güvenspor’un kulüp başkanlığını yapıyorum. Her yıl amatör takımlara lig başlamadan malzeme yardımı yapılırdı. Fakat bu sezon 4 maç geçmesine rağmen hiçbir destek almadık. Futbol topundan tutun formalara dek hiçbir malzememiz yoktu. Bu imkansızlıklara ancak 4 hafta dayanabildik. Bu kararı almaktan başka seçeneğimiz yoktu” dedi.

PETROL’DE ‘BALAN’ DÖNEMİ! PETROL’DE ‘BALAN’ DÖNEMİ!

“AMATÖR LİGE İLGİ GÖSTEREN YOK”
Amatör lige her kesimin ilgisiz kaldığına da dikkat çeken Yılmaz, şöyle devam etti; “Bundan 30 yıl önce Amatör kulüplere daha fazla ilgi vardı. Şimdi ise hiç kimsenin amatör ligi düşündüğü yok. Ne yazık ki 40 yaşındaki insanlar forma giyiyor. Oysa gençlere olanak sağlanmalı. Ayrıca ligde maddi durumu olan kurum takımları transfer ücretleriyle hiçbir geliri olmayan takımları zor durumda bıraktı. Oysa bizim gibi takımların hiçbir geliri yok. Sezon başında Valilik destekleriyle Gençlik Spor tarafından yapılan destek oluyordu. Bu yıl malzeme ihalesi geç yapılınca bu destek de sağlanamadı. Artık ligde maçlara çıkmayacağız.” (Spor Servisi)