Aziziye ilçesindeki 2. OSB 3. Etap şantiye sahasında gerçekleştirilen müteşebbis heyet toplantısına, Vali Çiftçi’nin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve 2. OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın, 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya ile müteşebbis heyet üyeleri katıldı.
Toplantıda, bölgede devam altyapı ve inşaat çalışmaları hakkında müteşebbis heyet üyelerini bilgilendiren 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya, alanda fabrika kurma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 2 fabrikanın kaba inşaatlarının tamamlandığını, 2 fabrikanın temellerinin atıldığını ve tahsisi yapılan diğer parsellerde de ruhsatlandırma çalışmalarının devam ettiği bilgisini verdi.
Öncelikli olarak 3. Etap alanın genişletilmesiyle ilgili yürütülen çalışmaların ele alındığı toplantıda, bölgede yatırım yapmak için bugüne kadar 250’nin üzerinde yatırımcının 2. OSB Müdürlüğü’ne başvuru yaptığı ifade edildi. Toplantıda, 3. Etap alandaki boş parsellerin mevcut talebi karşılamada yeterli olmadığı kaydedilerek, bu sebeple en kısa zamanda mevcut alanın ön kısmında bulunan Milli Savunma Bakanlığı’nın tasarrufundaki 1 buçuk milyon metrekarelik alanın da 3. Etap alana dahil edilmesi gerektiği vurgulandı. (İHA)

Editör: Yunus Yasak