10 ANA KONUDAKİ EĞİTİMLERLE
AİLELER DESTEKLENİYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 28 Mart 2022'de başlatılan Aile Okulu Projesi çerçevesinde sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite, çevre ve iklim değişikliği farkındalığı, trafik öğreniyorum ve ilk yardım konularında ailelere eğitim veriliyor.

YKS İL BİRİNCİSİNE 100 BİN TL DESTEK SÖZÜ! YKS İL BİRİNCİSİNE 100 BİN TL DESTEK SÖZÜ!

BATMAN’DA 16 BİN AİLEYE EĞİTİM
"Aile Okulu" projesi kapsamında ilimizde yapılan çalışmalara ilişkin bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Proje kapsamında aile okulu eğitici eğitimi kursu ve aile okulu eğitimi (velilere yönelik) yaygın eğitim kursuları düzenlendi. Aile okulu eğitici eğitimi hizmet içi eğitim kursunda ilk olarak 450 öğretmenimize eğitici eğitimi verildi. 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla ilimiz genelinde aile okulu kapsamında başlayan eğitimlerde 2 ay gibi kısa bir zamanda toplam 16.116 velimiz eğitime katıldı. Bakanlığımızın desteği ile önümüzdeki süreçte de çok daha zengin ve sürekli güncellenen içeriklerle ailelerimizin yanında velilerimize eğitim vermeye devam edeceğiz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak aile içerisindeki iletişimin güçlenmesi, ebeveynlerin madde bağımlılığı, teknolojik bağımlılık gibi konularda çocuklarıyla çok daha bilinçli bir şekilde iletişime geçmesine katkı sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

KURSALARA DAVET ETTİ
Müdür Kurtaran, şöyle devam etti: “Eğitim sadece okul içinde gerçekleşen bir süreç değildir. Bu açıdan velilerimize verdiğimiz eğitim desteği ile ailelerimizi daha güçlü kılma gayreti içindeyiz. Ailelerimizi ne kadar güçlü kılabilirsek eğitim sisteminin içindeki çocuklarımız da o kadar destek mekanizmalarına sahip olacaklar. Bu hedefle eğitim sistemimizin güçlenmesi için 2023 yılında tüm velilerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm velilerimizi proje kapsamında okullara açtığımız kurslara davet ediyorum.”