**İŞKUR Batman İl Müdürü Besim Eviz, 8 meslek alanında kurslar açılacağını belirterek; “Nitelikli eleman yetiştirme ve istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Mesleki Eğitim Kurslarımız, Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ve Batman Belediyesi ile işbirliği ile açılacak” dedi.

PROTOKOL İMZALANDI
İŞKUR Batman Müdürlüğü’nün mesleki kurslar kapsamındaki meslek kazandırma çalışmaları devam ediyor. İŞKUR, Halk Eğitim ve Belediye arasında imzalanan protokolle 8 branşta mesleki kurslar açılacak. Kurslarla ilgili açıklama yapan İŞKUR Batman Müdürü Besim Eviz; “Bu kapsamda 8 Meslekte 120 kişiye yönelik meslek edindirme programları için işbirliği protokolü imzaladık. Açılacak olan programlara vatandaşlarımız bugün itibarı ile başvuru yapılabileceklerdir. Küresel düzeyde yaşanan pandeminin olumsuzluklarına rağmen Batman olarak üretmeye, kalkınmaya ve büyümeye devam ediyoruz. Belediye Başkan Vekilimiz ve Valimiz sayın Hulusi Şahinin himayelerinde özellikle kadın istihdamının artırılması amacıyla ortak güç birliği ile bu projeleri hayata geçiriyor, hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

120 KİŞİ YARARLANACAK
Protokol imza programında konuşan HEM Müdürü Bilal Serik: “Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü olarak meslek edindirme programlarında hem eğiticilerin sağlanması hem modüler programların onaylanması ve takibini yürütmekteyiz. İŞKUR ve Belediye Başkanlığı işbirliği ile hayata geçecek olan 120 kişilik bu projelerin batmanımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Belediye Başkanlığı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Aslı TAN Konaç ise şöyle konuştu: “Belediye Başkan Vekilimiz ve aynı zamanda Valimiz Sayın Hulusi Şahin’in talimatları doğrultusunda Kadın ve Aile Hizmet Müdürlüğümüz kadınlarımızın iş hayatına katılımını sağlamak ve meslek edindirmek amacıyla İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği ile 8 programda kadın katılımcılara yönelik çeşitli eğitimler verilecektir. Müdürlük olarak yer temin edilmesi programlar için gerekli araç gereç ve malzeme temin edilmesini sağlıyoruz.” (Ali Arslan)