Kahramanmaraş merkezli depremde yaşamlarını kaybedenleri saygıyla andıklarını belirten Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Veysel Kartal, “Başta kadın emekçiler olmak üzere tüm emekçilere gittikçe daha güvencesiz bir çalışma yaşamı dayatılıyor. İşsizlik aldı başını gidiyor” dedi.

“EMEKÇİLERİN MAAŞLARI YERİNDE SAYIYOR”
1 Mayıs İşçi Bayramı’nda konuşan Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Veysel Kartal, yurt dışına beyin göçünün yaşandığını söyledi. İş kazalarına da dikkat çeken Kartal, “Her şeye zam gelirken artmayan, yerinde sayan tek şey bizim maaşlarımız. Bereket fışkıran topraklarımızda tarım, çiftçilik, besicilik adım adım bitirildi. Sanayiden sonra tarımda da dış sermayeye bağımlı hale getirildik. Ciddi bir gıda krizi ile karşı karşıyayız” dedi.

ÇEVRE YOLUNDA YİNE KAZA! 3 YARALI ÇEVRE YOLUNDA YİNE KAZA! 3 YARALI

“YAŞASIN DAYANIŞMA GÜNÜMÜZ”
Kartal, şöyle devam etti: “Adil ve barış içerisinde yaşayacağımız bir dünya, ancak İşçi, emekçi sınıfının mücadelesi ile kurulacaktır. Böylesi yaşanılır bir dünya umudu ile bütün emekçilerin ve halkımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz. Yaşasın işçilerin, emekçilerin birliği, mücadelesi ve dayanışması. Yaşasın 1 Mayıs. Yaşasın işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü.” *Kartal, 1 Mayıs’ta kalabalık kitleye seslendi