banner52

AK PARTİNİN ADAY ADAYLARI!..

AK PARTİNİN ADAY ADAYLARI!..

Arif ARSLAN

haber.gazete@hotmail.com
22 Ekim 2013, 17:08
Bu makale 1173 kez okundu
*Teknotrat ve bürokrat ağırlıklı adayların konuşulduğu Ak Parti’de önceki seçimlerden de tanıdığımız bazı simalar, yine siyaset sahnesinde…
*2004-2007 yılları arasında il başkanlığını yapan Muzaffer Bağ, 2009 ila 2011’de hem yerel hem de genel seçimlerde aday olan TETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Ayhan İsen, Ak Parti’de bürokrat adaylar arasında...
BAĞ, AK PARTİ’NİN KURUCULARINDAN…
Bir süredir siyaseti daha çok dışarıdan izleyen Ak Partili Muzaffer Bağ da Ak Parti’den Batman Belediye Başkan aday adayları arasında adı geçen bir sima.
2004-2007 yılları arasında İl Başkanlığı yapan,
Ak Parti’nin Batman kurucuları arasındaki Bağ, ‘2011 Milletvekilliği’ seçimlerinde de aday adaylarındandı. Kişisel donanımından çok toplumsal sorunlarla uğraşan Bağ, o dönemler Tüpraş Batman Rafinerisi’nin kapatılmamasını, TPAO gündelikçilerinin sorunlarının çözümü konusunda gündemde bir politikacıydı.
Batman’da Kürtçe dil kursunun açılmasında da o dönemin Milletvekilleriyle birlikte tabu yıkan politikacılardan biri de Bağ’dı.
Önceki seçimlerde parolası “Temiz toplum, temiz siyaset” anlayışı olan Bağ, şaibeli işlerden uzaktı.
Siyasetteki çizgisi netti.
Kentin gelişmesinde o dönemler bazı projeleri hayata geçirmeyi sağlamıştı, hatta dönemin Valisi Ahmet Turhan’la birlikte ‘yılın işadamı’ seçilmişti. Ak Parti il Başkanlığı görevini bıraktığında alkışlarla Atatürk Kapalı spor salonunda uğurlanmıştı. İki Fakülte mezunu Bağ’ın da Ak Parti’nin Belediye Başkan aday adayları arasında ön planda olması dikkat çekiyor.
Aslında son dönemlerde daha çok işadamlığıyla öne çıkan Bağ’ın,
Önümüzdeki yerel seçimler için ciddi projeleri olan aday adaylarından…
***************
BÜROKRAT AYHAN İSEN…
TETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Ayhan İsen, 1 Kasım 2013 tarihinde resmen adaylığını açıklayacak. Halen Genel Müdür Yardımcılığını sürdürdüğü için önümüzdeki ay başında istifa dilekçesini vermeye hazırlanıyor İsen.
2009 yerel seçimlerinde ‘başkan aday adayları’ arasında yer alan,
2011 Genel seçimlerinde de temayül yoklamasında birinciliği göğüsleyen İsen, Milletvekili Ziver Özdemir’den sonra Batman 3. Sıra Milletvekili adayı idi. Halen çalıştığı TETAŞ (Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi) Genel Müdür Yardımcılığı görevinde Kozluk ilçesine 35 trafo sağlayan, Beşiri ile Sason ilçelerindeki trafoların değişmesinde ciddi yatırımların gerçekleşmesinde uğraş veren İsen, Siirt ile Muş illerinde de 5 yıl süreyle Bayındırlık Müdürlük görevini sürdürmüş.
İsen, önceki seçimlerde de Batman’a hazırladığı bir dizi projeyi şimdilik gizli tutmayı tercih ediyor.
Her şeyden önce Batman’ı marka şehir yapıp ‘akıllı şehir’ noktasına ulaştırmayı hedefliyor.
İsen, Ak Parti’den kopmayan bir sima.
Ayda bir partisinin danışma toplantılarına katılanlardan.
Yine seçim bölgesini fırsat buldukça Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le gezen İsen, 2009 yerel seçimlerinde aday olmadığı halde adaymış gibi partisine çalışan simalardan birisi…
İlçesi Kozluk’ta, daha önce 6 bin olan Ak Parti’nin oylarını 10 bine çıkarmış.
17 yıllık bürokratlığında ciddi projelere imza atan İsen,
İşletme, İnşaat ve Hukuk fakültelerini bitirmiş.
25 yıllık bürokratlığıyla Batman’ın yerel yönetimine talip olduğunu paylaşıyor.
BU SUTÜNLAR TÜM ADAYLARA AÇIK…
Ak Parti’de önümüzdeki günlerde yeni aday adayları da çıkabilir.
Bu adaylara da yer vereceğiz.
Muzaffer Bağ ve Ayhan İsen, önceki seçimlerde aday oldukları için yeni aday adaylarına göre biraz daha şanslı ama eski politikacıların yaklaşan seçimlere farklı bir hava katacakları da aşikar.
Kısacası seçimler yaklaştıkça aday adayları sayısında da artış olacak,
İl Genel ve Belediye meclis üyeliği aday adaylığı da ‘Başkan aday adayları’ kadar konuşulacak.
2014 Mart yerel seçimi bir başka olacağa benziyor.
Kalın sağlıcakla…
 

Yorum Gönder


@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

HASAN GÜNBEĞİ 3 yıl önce yorumlandı

ayhan isen beyi yakinen tnairim verilen görevi layiki ile yapacagindan eminim.. halkka hizmeti gerçekten prensip edinmiş ve kapisini calan kimsenin boş dönmesi mumkun olmamiştir şimdiye kadar .. halktan isen haktan isen belediye başkan adayi ayhan isen....

Kişi beğendi.