banner52

Ak Parti’de ‘referandum’ hazırlığı

06 Şubat 2017 Pazartesi 16:41
Bu haber 606 kez okundu

** AK Parti Batman İl Başkanlığı’nda, Nisan ayında muhtemel Anayasa değişikliği oylamasında seçim çalışmalarını yürütmek üzere Seçim Koordinasyon Kurulu (SKM) Başkanlığı’na İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Abdulbaki Polat getirildi.

Ak Parti’de ‘referandum’ hazırlığı

SKM’YE POLAT GETİRİLDİ

Ak Parti Batman İl teşkilatı, Nisan ayında yapılması planlanan referandum öncesi hazırlıklara start verdi. İl teşkilatında Seçim Koordinasyon Kurulu (SKM) Başkanlığı’na İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Abdulbaki Polat getirildi. Referandum sürecinde başarılı bir çalışma yürüteceklerini belirten AK Parti İl Başkanı Diyaettin Uçar: “İl Yürütme kurulunda alınan karar gereğince, Seçim Koordinasyon Kurulu (SKM) Başkanlığı’na İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Abdulbaki Polat getirildi. Önümüzdeki referandum seçim kampanyası boyunca oluşturulan ekip ile birlikte başarılı bir çalışma yürüteceklerine inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı sistemi ve hatta Başkanlık sistemi için yapılacak referandumda bu sistem değişikliğine ‘Evet’ diyecek olmanın gerekçelerini halkımıza iyi anlatmalıyız. Çok partili siyasi hayatımızın başladığı 1945’ten bu yana 75 yılda 65 hükümet kuruldu, her hükümetin ortalama ömrü 14 ay. Bu kadar sürede hükümetler ne iş yapabilir? ABD’de hükümetlerin ortalama ömrü 4 yıl. Durumları ortada, siyasi kalıcı hale gelmesi, güçlü hükümetlerin kurulması için, güçlü ve hızlı bir hükümet modeli ortaya çıkacak” dedi.“EVET DEMENİN ÖNEMİNİ ANLATACAĞIZ”
Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Böyle bir hükümet ile ekonomi büyüme ve kalkınma sürecimiz hızlanacağı için, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözü gerçekten pratikte uygulamaya geçecek. Milli iradeye güç kazandıracağı ve vesayet sistemlerini tamamen tasfiye edeceği için, en az yüzde 50 oy almak zorunda kalınacağından merkez siyaseti güçlendireceği, marjinal siyaseti saf dışı bırakacağız, toplumsal birliği pekiştireceğiz ve değişik kesimleri aynı şemsiye altında buluşturacağı için, Güçlü yönetim sayesinde, ülkemiz bölgesinde ve küresel siyasette daha etkili bir konuma geleceği için ‘Evet’ demenin önemini halkımızın her kesimine ulaşmak için partimizin tüm kademeleri ile beraber çalışmalarımızı yürüteceğiz.” Öte yandan Abdulbaki Polat başkanlığındaki AK Parti Batman İl SKM yönetimi şu isimlerden oluştu: Mehmet Sünger, İsmail Şen, Cemal Yalçın ve Çelebi Soysal.

Anahtar Kelimeler **, AK, Parti, Batman, İl

Yorum Gönder


@name x