Murat’ın hazin sonu!

27 Şubat 2013 Çarşamba 19:32
Bu haber 6162 kez okundu

Bağcılar’da öldürülen Batmanlı lise öğrencisinin cenazesi memleketinde gözyaşları arasında toprağa verildi

Murat’ın hazin sonu!
 **15 yıldır İstanbul-Bağcılar’da oturan 10 çocuk babası M. Şakir Ağın, Murat’a gözyaşı döktü. Gözü yaşlı baba Ağın; “Önceki gün oğlum okula giderken önce benim, ardından da annesinin elini öptü. O’nu bu kadar güler yüzlü görmemiştik” dedi.
İKİZTEPE’DE TOPRAĞA VERİLDİ
Yaklaşık 15 yıldır İstanbul-Bağcılar’da oturan Batmanlı Ağın ailesi, 16 yaşındaki Murat Ağın’ın ölümüyle sarsıldı. Önceki gün öğle saatlerinde Bağcılar Orhangazi Anadolu İmam Hatip lisesinde öğle saatlerinde okul dışında bir kişinin bıçaklı saldırısında kalbine isabet eden bıçak darbesiyle yaşamını yitiren Murat Ağın’ın cenazesi dün akşam saatlerinde getirildiği Batman’da toprağa verildi. Cenazesi ambulansla getirilen Ağın’ı, Batman-Diyarbakır il sınırında yüzlerce araç karşıladı. 11. Sınıf öğrencisi Ağın, Beşevler mahallesindeki camide cenaze namazı kılındıktan sonra İkiztepe (Gırbereşk) köyündeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.
“O GÜN ÇOK NEŞELİYDİ”
Bağcılar Orhangazi Anadolu İmam Hatip lisesi 11. Sınıfta okuyan Murat’ın olay günü okul öncesinde önce kendisinin ardından annesinin elini öperek okula gittiğini belirten gözü yaşlı baba M. Şakir Ağın; “6’sı kız toplam 10 çocuğum var. En küçük erkek çocuğum Murat’tı. İstanbul’a giderken Murat henüz 1 yaşındaydı. Orada büyüdü, orada okudu ama bu olay nasıl oldu bilmiyoruz. O gün neşeliydi, yüzü gülüyordu. Olay hakkında bize kimse bir bilgi vermedi. Olayın şokundayız. Okul çıkışında bir kişinin bıçaklı saldırıya uğradığını duyunca şok olduk. Failinin yakalanmasını istiyoruz” dedi.
OLAYIN FAİLİ ARANIYOR
Olay sonrası kayıplara karışan katil zanlısı aranırken, dün akşam saatlerinde kalabalık bir topluluğun katıldığı cenazede Ağın ailesi gözyaşı döktü. Ağın ailesi, Kürtçe ağıtlar yaktı.


Yorum Gönder


@name x