Kadınlar meydanda

02 Mart 2012 Cuma 23:34
Bu haber 1032 kez okundu

Kadınlar meydanda

Kadınlar meydanda
 8 Mart Dünya kadınlar günü erken kutlanıyor, BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak da Batman’daki etkinliğe katılacak

Batman’da erken kutlama

Kadınlar meydanda

* Batman, bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar gününü erken kutluyor. BDP Milletvekili Ayla Akat Ata, kadınlarla birlikte mitinge davet broşürü ile karanfil dağıttı. Cumhuriyet meydanında bugün saat 12.00’de start alacak miting ve müzik dinletisi 16.00’ya kadar sürecek.

BATMAN ERKEN KUTLUYOR

Batman Valiliği’nin izin verdiği 8 Mart Dünya Kadınlar günü, bugün bir dizi etkinlikle kutlanacak. BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, kutlama öncesinde kentin dört bir yanını dolaştı. El broşürleri ile karanfilleri kadınlara veren Milletvekili Ayla Akat Ata; “Günümüzü erken kutluyoruz. Bugün Eş Genel Başkanımız Gültan Kışanak ile Meral Danış Beştaş’ın da katılacağı mitinge, tüm Batmanlı kadınları görmek istiyoruz. Amacımız, kadının tüm renklerini bugün Cumhuriyet meydanında yansıtmaktır. Batmanlı kadınların mitingimize ilgi göstereceğine inanıyorum” dedi.

YÜZLERCE KARANFİL DAĞITTI

16.00’ya kadar sürecek olan mitingin hazırlıklarının tamamlandığını belirten Milletvekili Ayla Akat Ata, şöyle devam etti; “Diğer illere göre 8 Mart dünya kadınlar gününü erken kutlayacağız. Kadın günü etkinliklerimizde müzik dinletisi de olacak. Batman, geçen yıllara oranla görkemli bir mitinge imza atacak.” Kentin merkezi semtlerin yanı sıra varoş semtleri de İl Genel Meclis üyesi Dicle Manap ve 8 BDP Belediye Meclis üyesi ile birlikte dolaşan Milletvekili Ayla Akat Ata, yüzlerce karanfili cadde ve sokakta gördüğü bayanlara uzattı. Batmanlı kadınları mitinge davet eden Milletvekili Akat Ata, etkinliklerinin örnek olacağını ifade etti. 

Anahtar Kelimeler Kadınlar Meydanda

Yorum Gönder


@name x