TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

04 Ekim 2019 Cuma 10:08
42 Okunma
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
BATMAN
İCRA DAİRESİ
2019/393 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Batman İl, Merkez İlçe, 191 Ada, 6 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmaz 1.066,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine ayrık nizam betonarme yapı tarzında inşa edilmiş apartmanın zemin katında bina girişine göre sağ cephede yer almaktadır. Apartman bodrum, zemin, 6 normal kat olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. Binaya ait 1 adet asansör bulunmakta olup ısınma şekli doğalgaz kombi olacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz onaylı mimari projesine göre 2 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc-lavabo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel ahşap olup pencereleri PVC doğramadır. Salon ve oda zeminleri seramik, diğer tüm hacimlerde ise seramik kaplıdır. Oda duvarları yağlı boya olup tavanlarında dekoratif kartonpiyer mevcuttur. Mutfak dolapları ahşap, tezgahı granit ürünlerle kombine edilmiştir. Islak hacim zeminleri seramik kaplı, duvarları fayans kaplı, tavanları ise pvc ters tavandır. Taşınmazın bulunduğu bölge mesken yoğunlukta olup sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. ihtiyaçlar orta mesafede karşılanabilmektedir. Taşınmaz projesinde toplam 155 m2 'dir.
Adresi Gültepe Mah. Ömer Muhtar Bulvarı Kerem Apt. No:5 Zemin Kat Daire:2 Merkez / BATMAN
Arsa Payı 2/28
İmar Durumu Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam 6 Katlı, TAKS:0.30 , KAKS:1.80 , Konut+Ticaret Alanı Olarak İmarlıdır.
Kıymeti 190.000,00 TL
KDV Oranı %8 ( 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı Gereği )
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 28/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü 23/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/393 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

banner103
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.