Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

BAYRAM HAREKETLİLİĞİ  

**Batman’da bayram hareketliliği başladı. Geleneksel bayram ziyaretlerinin vazgeçilmezi olan çikolata, şeker ve lokum, raflarda yerini alırken, her keseye uygun seçenekler bulunabiliyor.

BAYRAM ALIŞVERİŞİ
Yaklaşan Ramazan bayramı ile birlikte piyasa hareketlendi. 9 Günlük Ramazan bayramı öncesindeki alışveriş döneminin piyasalara hareketlilik getireceğini belirten Batman Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Şevki Taş: “Birçok sektöre bayram, rahatlama ve hareketlilik getirecek. Esnafın gözü de bayram alışverişinde. En çok parayı şeker ve kıyafete harcıyoruz. Esnafın bayrama özel düzenlediği kampanya ve indirimler de ilgi görüyor” dedi.

HER KESEYE UYGUN SEÇENEKLER
Ramazan bayramına 10 gün kala kent merkezinde hareketlilik de dikkat çekiyor. Çikolata ve lokumlar raflarda yerini alırken, her keseye uygun seçenekler de bulunabiliyor. Badem şekerinden akideye, çikolatadan meyveli drajelere, lokumlardan çikolataya kadar çeşitli lezzetler vitrinlere çıktı. AVM’ler ve eski çarşıdaki mağazalar, çocuklarına ve kendilerine bayramlık almak isteyenlerle dolup taşıyor.

ESNAFIN GÖZE ALIŞVERİŞTE
Batmanlılar, bayram alışverişi yapmak için iftar sonrası eski Çarşı Merkezine akın ederken esnaflar, yaşanan yoğunluktan memnun. Bazı esnaflar, bayrama 10 gün kalırken hareketliliğin yeni başladığını ifade ederek, “Eski alışveriş ortamını arıyoruz” dediler. Ramazan bayramı arifesinde gıda ve giyim sektöründe hareketlilik yaşarken, en çok şekerleme, fıstık ve baklava ürünleri ilgi görüyor. İftardan önce ve sonra Çarşı Merkezine akın eden vatandaşlar, bayram alışverişini yaparak hazırlıklarını sürdürüyor. (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
İHALE İLANLARI
21 Kez Görüntülendi.
DEVLET HASTANESİ-BATMAN B?LGE SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
GÜNDEM
2904 Kez Görüntülendi.
OLİMPİK KAPATILDI
GÜNDEM
1162 Kez Görüntülendi.
YILAN GİBİ KERTENKELE 
GÜNDEM
1701 Kez Görüntülendi.
VAHŞİ SULAMA MANZARASI 
GÜNDEM
342 Kez Görüntülendi.
166 AĞACIN KESİLMESİ ÖNLENDİ
GÜNDEM
1576 Kez Görüntülendi.
EVDEN KİLOLARCA ÇÖP ÇIKTI
GÜNDEM
1144 Kez Görüntülendi.
1 TUTUKLAMA
YAŞAM
512 Kez Görüntülendi.
SAMAN DOĞUYA 
GÜNDEM
683 Kez Görüntülendi.
14 KİLO ESRAR MADDESİ YAKALANDI
YAŞAM
1386 Kez Görüntülendi.
Belediye’de ‘TİS’ görüşmeleri başladı