Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

BAYRAM HAREKETLİLİĞİ  

**Batman’da bayram hareketliliği başladı. Geleneksel bayram ziyaretlerinin vazgeçilmezi olan çikolata, şeker ve lokum, raflarda yerini alırken, her keseye uygun seçenekler bulunabiliyor.

BAYRAM ALIŞVERİŞİ
Yaklaşan Ramazan bayramı ile birlikte piyasa hareketlendi. 9 Günlük Ramazan bayramı öncesindeki alışveriş döneminin piyasalara hareketlilik getireceğini belirten Batman Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Şevki Taş: “Birçok sektöre bayram, rahatlama ve hareketlilik getirecek. Esnafın gözü de bayram alışverişinde. En çok parayı şeker ve kıyafete harcıyoruz. Esnafın bayrama özel düzenlediği kampanya ve indirimler de ilgi görüyor” dedi.

HER KESEYE UYGUN SEÇENEKLER
Ramazan bayramına 10 gün kala kent merkezinde hareketlilik de dikkat çekiyor. Çikolata ve lokumlar raflarda yerini alırken, her keseye uygun seçenekler de bulunabiliyor. Badem şekerinden akideye, çikolatadan meyveli drajelere, lokumlardan çikolataya kadar çeşitli lezzetler vitrinlere çıktı. AVM’ler ve eski çarşıdaki mağazalar, çocuklarına ve kendilerine bayramlık almak isteyenlerle dolup taşıyor.

ESNAFIN GÖZE ALIŞVERİŞTE
Batmanlılar, bayram alışverişi yapmak için iftar sonrası eski Çarşı Merkezine akın ederken esnaflar, yaşanan yoğunluktan memnun. Bazı esnaflar, bayrama 10 gün kalırken hareketliliğin yeni başladığını ifade ederek, “Eski alışveriş ortamını arıyoruz” dediler. Ramazan bayramı arifesinde gıda ve giyim sektöründe hareketlilik yaşarken, en çok şekerleme, fıstık ve baklava ürünleri ilgi görüyor. İftardan önce ve sonra Çarşı Merkezine akın eden vatandaşlar, bayram alışverişini yaparak hazırlıklarını sürdürüyor. (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
5319 Kez Görüntülendi.
Okul önünde feci kaza
GÜNDEM
1711 Kez Görüntülendi.
İŞTE GİRİŞİMCİ
GÜNDEM
822 Kez Görüntülendi.
YILIN AHİSİ; 46 YILLIK TERZİ
GÜNDEM
204 Kez Görüntülendi.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI 
GÜNDEM
1546 Kez Görüntülendi.
PERSONEL ALIM MÜLAKATI BAŞLIYOR 
GÜNDEM
1284 Kez Görüntülendi.
TEDAVİ İÇİN HİNDİSTAN’DA 
YAŞAM
287 Kez Görüntülendi.
SURİYELİ KÜÇÜK SANATÇILAR  
GÜNDEM
284 Kez Görüntülendi.
PETROL-İŞ’TE TOPLU SÖZLEŞME GÜNÜ
YAŞAM
259 Kez Görüntülendi.
ASKON, BATMAN’DA TOPLANIYOR
YAŞAM
214 Kez Görüntülendi.
GENÇLERE FIRSAT