Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

 “HASANKEYF'TE BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞİYOR” 

**Hasankeyf’in yeni yerleşim biriminde düzenlenen iftar programı ve muhtarlar toplantısına katılan Vali Hulusi Şahin: “Hasankeyf'te büyük bir dönüşüm gerçekleşiyor. Bu büyük dönüşümü sancısız ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için gayret gösteriyoruz” dedi.

“CİDDİ BİR ÇALIŞMANIN İÇİNDEYİZ”
Vali Hulusi Şahin başkanlığında kaymakamlık konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, mahalle ve köy muhtarları katıldı. İlçenin köy ve mahalle sorunlarının ele alındığı toplantıda konuşan Vali Şahin: “Hasankeyf bizim mesaimizin büyük bir bölümünü alıyor. Çünkü Hasankeyf'te büyük bir dönüşüm gerçekleşiyor. Bu büyük dönüşümü sancısız ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için gayret gösteriyoruz.  Bu süreçte şehri taşımak yetmiyor, Hasankeyf'i tanıtmak ve yeni haliyle dünyaya sunmak üzere çok ciddi ve ayrıntılı bir çalışmanın içerisindeyiz” dedi.

“HERKESİN FİKRİNİ ÖNEMSİYORUZ”
Vali Şahin, şöyle devam etti: “Bu hususta tüm paydaşlarımız da gereken gayreti gösteriyorlar. Bu konuda söyleyecek sözü olan bilim adımından turizmcisine ve sanayicisine kadar herkesin fikrine başvuruyoruz ve desteklerini alıyoruz. Doğru şeyler yapmak istiyoruz ki, sonradan sıkıntı duyulacak şeyler yaşamayalım. Ilısu Baraj gölünden etkilenen Hasankeyf ilçe merkezinin yanı sıra köylerle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.” Konuşmaların ardından muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Vali Şahin, Ilısu Baraj gölünden etkilenmeyen köylerin de yol, su ve altyapı gibi sorunlarının imkanlar ve öncelikler doğrultusunda  giderileceğini ifade etti. Daha sonra Vali Şahin, muhtarlar toplantısının ardından Hasankeyf Kaymakamlığı ve ilçe belediyesinin işbirliğiyle düzenlenen iftar programında Hasankeyflilerle bir araya geldi. (Haber Merkezi)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
295 Kez Görüntülendi.
OLİMPİK KAPATILDI
GÜNDEM
110 Kez Görüntülendi.
YILAN GİBİ KERTENKELE 
GÜNDEM
174 Kez Görüntülendi.
VAHŞİ SULAMA MANZARASI 
GÜNDEM
30 Kez Görüntülendi.
166 AĞACIN KESİLMESİ ÖNLENDİ
GÜNDEM
192 Kez Görüntülendi.
EVDEN KİLOLARCA ÇÖP ÇIKTI
GÜNDEM
286 Kez Görüntülendi.
1 TUTUKLAMA
YAŞAM
38 Kez Görüntülendi.
SAMAN DOĞUYA 
GÜNDEM
138 Kez Görüntülendi.
14 KİLO ESRAR MADDESİ YAKALANDI
YAŞAM
267 Kez Görüntülendi.
Belediye’de ‘TİS’ görüşmeleri başladı
SAĞLIK
383 Kez Görüntülendi.
ÜÇÜZ BEBEKLERE ÖZENLİ BAKIM