Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

 “HASANKEYF'TE BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞİYOR” 

**Hasankeyf’in yeni yerleşim biriminde düzenlenen iftar programı ve muhtarlar toplantısına katılan Vali Hulusi Şahin: “Hasankeyf'te büyük bir dönüşüm gerçekleşiyor. Bu büyük dönüşümü sancısız ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için gayret gösteriyoruz” dedi.

“CİDDİ BİR ÇALIŞMANIN İÇİNDEYİZ”
Vali Hulusi Şahin başkanlığında kaymakamlık konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, mahalle ve köy muhtarları katıldı. İlçenin köy ve mahalle sorunlarının ele alındığı toplantıda konuşan Vali Şahin: “Hasankeyf bizim mesaimizin büyük bir bölümünü alıyor. Çünkü Hasankeyf'te büyük bir dönüşüm gerçekleşiyor. Bu büyük dönüşümü sancısız ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için gayret gösteriyoruz.  Bu süreçte şehri taşımak yetmiyor, Hasankeyf'i tanıtmak ve yeni haliyle dünyaya sunmak üzere çok ciddi ve ayrıntılı bir çalışmanın içerisindeyiz” dedi.

“HERKESİN FİKRİNİ ÖNEMSİYORUZ”
Vali Şahin, şöyle devam etti: “Bu hususta tüm paydaşlarımız da gereken gayreti gösteriyorlar. Bu konuda söyleyecek sözü olan bilim adımından turizmcisine ve sanayicisine kadar herkesin fikrine başvuruyoruz ve desteklerini alıyoruz. Doğru şeyler yapmak istiyoruz ki, sonradan sıkıntı duyulacak şeyler yaşamayalım. Ilısu Baraj gölünden etkilenen Hasankeyf ilçe merkezinin yanı sıra köylerle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.” Konuşmaların ardından muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Vali Şahin, Ilısu Baraj gölünden etkilenmeyen köylerin de yol, su ve altyapı gibi sorunlarının imkanlar ve öncelikler doğrultusunda  giderileceğini ifade etti. Daha sonra Vali Şahin, muhtarlar toplantısının ardından Hasankeyf Kaymakamlığı ve ilçe belediyesinin işbirliğiyle düzenlenen iftar programında Hasankeyflilerle bir araya geldi. (Haber Merkezi)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EĞİTİM
553 Kez Görüntülendi.
REKTÖR KAYIT YAPTI
GÜNDEM
230 Kez Görüntülendi.
“TEHLİKELİ VE YASAK”
GÜNDEM
593 Kez Görüntülendi.
BUNU DA GÖRDÜK!
GÜNDEM
375 Kez Görüntülendi.
“TOPLUMA HAYVAN SEVGİSİNİ AŞILAMAK İSTİYORUZ”
GÜNDEM
602 Kez Görüntülendi.
TURİZM ve BATMAN!
GÜNDEM
474 Kez Görüntülendi.
KAZASIZ GÜN YOK
YAŞAM
228 Kez Görüntülendi.
Kağıt atıklar, geri dönüşüme
YAŞAM
629 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (640)
BİLİYOR MUYDUNUZ?
544 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (21 Ağustos 2019)
YAŞAM
393 Kez Görüntülendi.
Nüfus yoğunluğu