Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

ÖZAL UNUTULMADI 

*Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının 26. Yıldönümünde sevenleri tarafından anıldı. ANAP Batman Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Balibay ve eski ANAP Milletvekili Ataullah Hamidi, Batman’ı ‘İl’ yapan merhum Özal’ı rahmetle andıklarını söylediler.

10 NİSAN 1990’DA BATMAN’I ‘İL’ YAPMIŞTI
Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal vefatının 26. Yıldönümünde Batman’da sevenleri tarafından unutulmadı. ANAP Merkez İlçe teşkilatı ve ANAP Batman eski Milletvekili, merhum Özal’ın, Batman’a katkısını unutmadıklarını belirttiler. 10 Nisan 1990 tarihinde Batman’ı Şırnak ile birlikte ‘İl’ yapan merhum Özal, 16 Mayıs 1990 tarihinde ise Batman’ın ‘İl’ şenliği etkinliğine eşi Semra Özal’la birlikte katılmıştı. Huri Sapan ve İzzet Altınmeşe’nin katıldığı konser Cumhuriyet meydanında verilmişti. Konseri binlerce kişi izlemişti.

BELEDİYE SARAYININ KURDELASINI KESMİŞTİ
ANAP’ta Batman Belediye Başkanlığı ile Milletvekilliği yapan Ataullah Hamidi’nin döneminde yapılan Belediye Sarayı’nın açılışını da merhum Turgut Özal yapmıştı. Memleketi Malatya kadar Batman’ı da seven Özal’ı unutmayacaklarını söyleyen eski Milletvekili Hamidi: “Milli iradenin sesi olan, yaptığı köklü değişikliklerle milletimizin gönlünde taht kuran, Batmanımıza ve bölgemize büyük katkıları olan 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ı vefatının 26. sene-i devriyesinde rahmetle ve saygıyla anıyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

“ÖZAL UNUTULMAYACAK”
ANAP Batman Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Balibay, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı rahmetle andıklarını belirterek şunları kaydetti: “Reformist lider ve partimizin kurucusu merhum Turgut Özal’ı unutmadık. Unutmayacağız. O’nun şeffaf ve temiz politikalarını hep örnek alacağız. Batman’ı ‘İl’ yapan ve şehrimizin gelişmesinde önemli katkısı olan merhum Özal’ı, rahmetle anıyoruz. Türkiye’de herkesin gönlünde taht kuran Özal, unutulmayacak. Partililerimizin bir bölümü İstanbul-Topkapı’daki anıt mezardaki anma törenine katıldı.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
881 Kez Görüntülendi.
TRAFİK KAZALARINDA YÜZDE 30 DÜŞÜŞ!
GÜNDEM
1240 Kez Görüntülendi.
250 BİN KİŞİ KİMLİK YENİLEMEDİ
GÜNDEM
1452 Kez Görüntülendi.
TARİHİ ÇARŞI’NIN SON TURİSTLERİ
POLİTİKA
879 Kez Görüntülendi.
HDP’DE KONGRE
POLİTİKA
810 Kez Görüntülendi.
Ak Parti’den Hasankeyf çıkarması
GÜNDEM
786 Kez Görüntülendi.
50 DERECEDE ASFALT
GÜNDEM
443 Kez Görüntülendi.
TRAFİK NOKTALARINI DENETLEDİ
YAŞAM
217 Kez Görüntülendi.
PARKLAR İLAÇLANIYOR
YAŞAM
1161 Kez Görüntülendi.
EREN OCAKBAŞI HİZMETTE
YAŞAM
865 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (637)