Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

SAĞLIK KOMPLEKSLERİNİN TEMELİ ATILDI 

** Batman’ın Girbareşik mahallesinde yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Tilmerç mahallesinde yapılacak Sağlıklı Hayat Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine katılan Vali Hulusi Şahin: “Bu iki sağlık kurumunun açılmasıyla birlikte ilimizde birinci basamak sağlık hizmetlerinde çok ciddi bir rahatlama olacak” dedi.

11 MİLYON TL’YE MAL OLACAK
İl Özel İdaresi bütçesinden yapılan 11 Milyon TL’lik iki sağlık kompleksinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Girbareşik Mahallesi’de yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Tilmerç Mahallesinde yapılacak Sağlıklı Hayat Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezi için düzenlenen temel atma törenine Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, kamu kurum yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.

İKİ MAHALLEDE YATIRIM
Sağlık komplekslerinde verilecek hizmetlere ilişkin bilgi veren İl Sağlık Müdürü Pamukçu, Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde birinci basamak koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin verileceğini, Tilmerç mahallesinde inşa edilecek olan Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinde ise bireyin sağlığına yönelik tehlikelerden bireyi ve toplumu korumak için hizmetlerin verileceğini ifade etti. 

“BATMAN’A HAYIRLI OLSUN”
Temel atma töreninde konuşan Vali Şahin: “Toplum Sağlığı Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Birimi ile Tilmerç Mahallesinde Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi’nin temellerini atarak inşaat işlemlerine başlayacağız. Bu iki kompleksin toplam maliyeti yaklaşık 11 Milyon liradır. Toplam kapalı alanları da yaklaşık 11 bin metre kare civarındadır. Bu iki sağlık kurumunun açılmasıyla birlikte ilimizde birinci basamak sağlık hizmetlerinde çok ciddi bir rahatlama ortaya çıkacak ve bulundukları lokasyon itibarıyla vatandaşlarımıza çok önemli hizmetler sunacaklar. Yatırımlar ilimize hayırlı olsun” diye konuştu. (Barış Arslan)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1151 Kez Görüntülendi.
ÇİFTÇİ ‘ÇİFTE’ BAYRAMA HAZIR 
GÜNDEM
739 Kez Görüntülendi.
BAYRAM HAREKETLİLİĞİ  
GÜNDEM
1133 Kez Görüntülendi.
BELEDİYEDEN RAMAZAN KOLİSİ
GÜNDEM
789 Kez Görüntülendi.
 “HASANKEYF'TE BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞİYOR” 
GÜNDEM
885 Kez Görüntülendi.
YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI  
GÜNDEM
386 Kez Görüntülendi.
ENGELLİLER ‘RAMPA’ İSTİYOR 
GÜNDEM
451 Kez Görüntülendi.
MISIR, SU BEKLİYOR 
GÜNDEM
3857 Kez Görüntülendi.
3 TUTUKLAMA
GÜNDEM
1280 Kez Görüntülendi.
KAÇAK AKARYAKIT YAKALANDI 
YAŞAM
730 Kez Görüntülendi.
ÇOK DİLLİ KOROYA ÖDÜL