Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

SAĞLIK KOMPLEKSLERİNİN TEMELİ ATILDI 

** Batman’ın Girbareşik mahallesinde yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Tilmerç mahallesinde yapılacak Sağlıklı Hayat Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine katılan Vali Hulusi Şahin: “Bu iki sağlık kurumunun açılmasıyla birlikte ilimizde birinci basamak sağlık hizmetlerinde çok ciddi bir rahatlama olacak” dedi.

11 MİLYON TL’YE MAL OLACAK
İl Özel İdaresi bütçesinden yapılan 11 Milyon TL’lik iki sağlık kompleksinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Girbareşik Mahallesi’de yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Tilmerç Mahallesinde yapılacak Sağlıklı Hayat Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezi için düzenlenen temel atma törenine Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, kamu kurum yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.

İKİ MAHALLEDE YATIRIM
Sağlık komplekslerinde verilecek hizmetlere ilişkin bilgi veren İl Sağlık Müdürü Pamukçu, Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde birinci basamak koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin verileceğini, Tilmerç mahallesinde inşa edilecek olan Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinde ise bireyin sağlığına yönelik tehlikelerden bireyi ve toplumu korumak için hizmetlerin verileceğini ifade etti. 

“BATMAN’A HAYIRLI OLSUN”
Temel atma töreninde konuşan Vali Şahin: “Toplum Sağlığı Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Birimi ile Tilmerç Mahallesinde Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi’nin temellerini atarak inşaat işlemlerine başlayacağız. Bu iki kompleksin toplam maliyeti yaklaşık 11 Milyon liradır. Toplam kapalı alanları da yaklaşık 11 bin metre kare civarındadır. Bu iki sağlık kurumunun açılmasıyla birlikte ilimizde birinci basamak sağlık hizmetlerinde çok ciddi bir rahatlama ortaya çıkacak ve bulundukları lokasyon itibarıyla vatandaşlarımıza çok önemli hizmetler sunacaklar. Yatırımlar ilimize hayırlı olsun” diye konuştu. (Barış Arslan)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
891 Kez Görüntülendi.
TRAFİK KAZALARINDA YÜZDE 30 DÜŞÜŞ!
GÜNDEM
1247 Kez Görüntülendi.
250 BİN KİŞİ KİMLİK YENİLEMEDİ
GÜNDEM
1456 Kez Görüntülendi.
TARİHİ ÇARŞI’NIN SON TURİSTLERİ
POLİTİKA
886 Kez Görüntülendi.
HDP’DE KONGRE
POLİTİKA
813 Kez Görüntülendi.
Ak Parti’den Hasankeyf çıkarması
GÜNDEM
787 Kez Görüntülendi.
50 DERECEDE ASFALT
GÜNDEM
444 Kez Görüntülendi.
TRAFİK NOKTALARINI DENETLEDİ
YAŞAM
217 Kez Görüntülendi.
PARKLAR İLAÇLANIYOR
YAŞAM
1165 Kez Görüntülendi.
EREN OCAKBAŞI HİZMETTE
YAŞAM
869 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (637)