Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

HDP'Lİ ADAYLARDAN BİLDİRGE

**HDP Belediye Başkan adayları Op. Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman’a yönelik projelerini açıkladı. Adaylar, projelerinin yer aldığı 31 maddelik bildirgeyi kamuoyuna duyurdu.

“BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”
31 Mart yerel seçimlerine 8 gün kala HDP Batman Belediye Başkan adayları Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, ‘Batman seçim bildirgesi’ni kamuoyuna duyurdu. Petrol-İş Sendikası konferans salonundaki toplantıya HDP Batman Milletvekilleri Necdet İpekyüz, Rüştü Tiryaki, seçim gözlemi için kente gelen Norveçli heyet ve partililer katıldı. Bildirge öncesinde konuşan Başkan adayı Dr. Mehmet Demir, halkın istem ve talepleri doğrultusunda katılımcı demokrasiyi esas alacaklarını ifade etti. Dr. Demir, seçimlere az bir sürenin kaldığını belirterek; “31 Maddelik bildirgemize uyacağız” dedi.

ADAYLARIN PROJELERİ
HDP’li Başkan adayları Kormaz ve Demir, sinevizyon gösterimiyle açıkladıkları bazı projeler şöyle; “-Ortak karar alacağız, birlikte yöneteceğiz, -Demokratik kent planlaması, -Entegre katı atık tesisi modeli, -Modern katı atık aktarma istasyonu, -Betona değil, ağaca sevdalı bir kent, -Kent parkları, -Kent meydanları, -Riskli yapılara karşı yerinde dönüşüm, -Toplu ulaşım, ucuz-ekonomik olacak, -Kadınlar olarak vaad etmiyoruz; birlikte inşa ediyoruz, - Eşitlik, barış-kardeşlik için daha çok spor, -Yerel ekonomiyi güçlendireceğiz, -Kültür ve sanat alanında çok dilli-çok kültürlü çalışmalara devam edeceğiz, -Toplumcu belediyecilik-sosyal eşitlik.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Skymaker 1 Ay Önce

Hepsi boş sizden hiç bir şey olmaz yazik bu memlekete

jiyan 1 Ay Önce

o nasıl olacak ki... dedikleriniz

Yorum72 1 Ay Önce

5 yıl boyunca hdp nin elindeydi sıfır aldığım arabayı hurdaya döndü Bi tek kendinizi düşünüyorsunuz biraz bakın etrafınıza bırakın bu siyaseti batmana hizmet yapın ben bir dönem AKP başta olmasını isterim

Dino 1 Ay Önce

Siz iradenizi bir baskasinin hizmetine ipotek ederken nasil batmana hizmet vereceksinizki önce iradenizin ne oldugunu anlayin sonra hizmet verecegiz masallarini anlatin.

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1921 Kez Görüntülendi.
ESRARENGİZ OLAY!
GÜNDEM
2586 Kez Görüntülendi.
120 KİŞİLİK KADROYA REKOR BAŞVURU
GÜNDEM
328 Kez Görüntülendi.
Birlik Başkanı Kaplan'dan çağrı
GÜNDEM
536 Kez Görüntülendi.
DAVUL-ZURNALI EYLEM 
GÜNDEM
429 Kez Görüntülendi.
BATMAN ÇAYI TAŞTI 
GÜNDEM
1972 Kez Görüntülendi.
“TÖRENE DAVET EDİLMEDİK”
GÜNDEM
1594 Kez Görüntülendi.
HDP’den açıklama 
SPOR
377 Kez Görüntülendi.
AMATÖRÜN ŞAMPİYONU...
YAŞAM
155 Kez Görüntülendi.
BÜ’DE 23 NİSAN… 
YAŞAM
213 Kez Görüntülendi.
Hünerlerini sergilediler