Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

HDP'Lİ ADAYLARDAN BİLDİRGE

**HDP Belediye Başkan adayları Op. Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman’a yönelik projelerini açıkladı. Adaylar, projelerinin yer aldığı 31 maddelik bildirgeyi kamuoyuna duyurdu.

“BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”
31 Mart yerel seçimlerine 8 gün kala HDP Batman Belediye Başkan adayları Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, ‘Batman seçim bildirgesi’ni kamuoyuna duyurdu. Petrol-İş Sendikası konferans salonundaki toplantıya HDP Batman Milletvekilleri Necdet İpekyüz, Rüştü Tiryaki, seçim gözlemi için kente gelen Norveçli heyet ve partililer katıldı. Bildirge öncesinde konuşan Başkan adayı Dr. Mehmet Demir, halkın istem ve talepleri doğrultusunda katılımcı demokrasiyi esas alacaklarını ifade etti. Dr. Demir, seçimlere az bir sürenin kaldığını belirterek; “31 Maddelik bildirgemize uyacağız” dedi.

ADAYLARIN PROJELERİ
HDP’li Başkan adayları Kormaz ve Demir, sinevizyon gösterimiyle açıkladıkları bazı projeler şöyle; “-Ortak karar alacağız, birlikte yöneteceğiz, -Demokratik kent planlaması, -Entegre katı atık tesisi modeli, -Modern katı atık aktarma istasyonu, -Betona değil, ağaca sevdalı bir kent, -Kent parkları, -Kent meydanları, -Riskli yapılara karşı yerinde dönüşüm, -Toplu ulaşım, ucuz-ekonomik olacak, -Kadınlar olarak vaad etmiyoruz; birlikte inşa ediyoruz, - Eşitlik, barış-kardeşlik için daha çok spor, -Yerel ekonomiyi güçlendireceğiz, -Kültür ve sanat alanında çok dilli-çok kültürlü çalışmalara devam edeceğiz, -Toplumcu belediyecilik-sosyal eşitlik.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Skymaker 4 Ay Önce

Hepsi boş sizden hiç bir şey olmaz yazik bu memlekete

jiyan 4 Ay Önce

o nasıl olacak ki... dedikleriniz

Yorum72 4 Ay Önce

5 yıl boyunca hdp nin elindeydi sıfır aldığım arabayı hurdaya döndü Bi tek kendinizi düşünüyorsunuz biraz bakın etrafınıza bırakın bu siyaseti batmana hizmet yapın ben bir dönem AKP başta olmasını isterim

Dino 4 Ay Önce

Siz iradenizi bir baskasinin hizmetine ipotek ederken nasil batmana hizmet vereceksinizki önce iradenizin ne oldugunu anlayin sonra hizmet verecegiz masallarini anlatin.

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
523 Kez Görüntülendi.
"BÜYÜK BİR ZAFER ELDE EDİLDİ"
GÜNDEM
731 Kez Görüntülendi.
KAMPÜS ALANINA DEV BAYRAK 
GÜNDEM
2885 Kez Görüntülendi.
KÖYÜNE DÖNDÜ, DARP EDİLDİ 
GÜNDEM
233 Kez Görüntülendi.
ŞEHİTLERE DUA...
GÜNDEM
334 Kez Görüntülendi.
1.000 TON ASFALT SERİMİ YAPILACAK 
GÜNDEM
594 Kez Görüntülendi.
BAŞSAVCI GÖREVDE 
GÜNDEM
122 Kez Görüntülendi.
 “Kahramanlarımızı unutmayacağız” 
YAŞAM
91 Kez Görüntülendi.
“Yaşasın 15 Temmuz direniş ruhu” 
GÜNDEM
172 Kez Görüntülendi.
“Hain darbe girişimini unutmayacağız” 
YAŞAM
804 Kez Görüntülendi.
Sağlık Bir-Sen'den açıklama