Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

HEM BOYADILAR HEM OKUDULAR

**Batman’ın prestijli eğitim yuvalarından Batman Anadolu Lisesi öğrencileri, okul idarecilerinin projesi kapsamında okul ve lojmanların ihata duvarlarını ‘kitap’ figürleriyle boyadı. Öğrenciler, okul bahçesinde oluşturdukları ‘Oku’ figürüyle de anlamlı mesaj verdi.

“BAL, RESİMLERLE OKUYOR”
Batman Anadolu Lisesi, öğrencileri kitap okumanın önemine farklı çalışmalarla dikkat çekti. Bir süre önce TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin desteğiyle okul duvarlarını birbirinden farklı ‘kitap’ figürleriyle boyayan öğrenciler, dün de okul bahçesinde ‘BAL resimlerle okuyor’ figürü oluşturdu. Etkinliğe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Şemdinoğlu, Okul Müdürü Mehmet Konak, öğretmenler ve 100 civarında öğrenci katıldı.

“GÜZEL BİR İŞBİRLİĞİ OLDU”
Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Konak, öğretmen ve öğrenci işbirliğiyle anlamlı bir etkinliğe imza attıklarını belirterek: “Projemizin teması olan kitap okuma alışkanlığına dikkat çekebilmek amacıyla sayfalarca kitabın vermek istediği fikirleri okulumuzun duvarlarına resmettik. Okulumuzun atıl durumundaki ihata duvarı kitap resimleriyle donatıldı. Öğrenci, veli ve ilimizdeki tüm vatandaşlarda resim sanatı ve kitap okuma alışkanlığına farkındalık kazandırdığımıza inanıyorum. Projede emeği geçen tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Öte yandan yaklaşık 100 öğrenci oluşturdukları figürle bir süre kitap okudu. (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Habib seven 1 Ay Önce

Çok güzel olmuş,tebrikler tüm okul sokak duvarları böyle olsun.

Kamil durgun 1 Ay Önce

Emeğinize sağlık güzel olmuş,o pis görüntü gitmiş farklı ve güzel görüntü olmuş.

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1790 Kez Görüntülendi.
ESRARENGİZ OLAY!
GÜNDEM
2535 Kez Görüntülendi.
120 KİŞİLİK KADROYA REKOR BAŞVURU
GÜNDEM
322 Kez Görüntülendi.
Birlik Başkanı Kaplan'dan çağrı
GÜNDEM
530 Kez Görüntülendi.
DAVUL-ZURNALI EYLEM 
GÜNDEM
424 Kez Görüntülendi.
BATMAN ÇAYI TAŞTI 
GÜNDEM
1942 Kez Görüntülendi.
“TÖRENE DAVET EDİLMEDİK”
GÜNDEM
1570 Kez Görüntülendi.
HDP’den açıklama 
SPOR
373 Kez Görüntülendi.
AMATÖRÜN ŞAMPİYONU...
YAŞAM
152 Kez Görüntülendi.
BÜ’DE 23 NİSAN… 
YAŞAM
209 Kez Görüntülendi.
Hünerlerini sergilediler