Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

15 GÜNDE 110 BİN TL TOPLANDI

Kas hastalığına yakalanan minik Ceren için iki haftada 110 Bin TL toplandı, Valiliğin yardımıyla rakam 135 bini bulacak

**Dünyada ender rastlanan kas hastalığına (Smard-1) yakalanan Batmanlı 13 yaşındaki Ceren Asma için gazeteler ve sosyal medyada başlatılan kampanya kısa sürede büyüdü. İki haftada 110 Bin TL toplandı. Valiliğin 25 bin TL’lik desteğiyle rakam 135 bini bulacak.

CEREN, HİNDİSTAN’A GİDİYOR
Yaklaşık iki hafta önce kas hastası Batmanlı 13 yaşındaki Ceren Asma için sosyal medya ve yerel medyada başlatılan kampanya amacına ulaştı. Ceren’in sosyal medyadaki mesajına Batmanlıların yanı sıra ülkenin dört bir yanından vatandaşlar, Batman Valiliği, eğitim kurumları ve birçok kesim kayıtsız kalmadı. Yaklaşık 130 bin liralık tedavi gideri için iki haftada 110 bin lira toplandı. Geçtiğimiz günlerde Vali Hulusi Şahin de aileyle yaptığı görüşmede aileye 25 Bin TL destek için talimat vermişti. Minik Ceren, annesiyle birlikte 10 Mart’ta Hindistan’a gidecek.

“10 MART’TA HİNDİSTAN’DA OLACAĞIZ”
Tedavi giderleri için başlatılan kampanyanın kendilerini duygulandırdığını belirten anne Semira Asma: “Duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. Öğrencilerden gençlere, devlet büyüklerimizden birçok kesime kadar herkesin desteğini gördük. Valimizle yaptığımız görüşmeyle kendisinden de destek aldık. 1-2 gün içinde desteğin sağlanacağını öğrendik. Tedavi masraflarını karşılayabilecek rakama ulaştık. 9 Mart’ta Ankara’dan İstanbul’a, ardından Hindistan’a gideceğiz. Allah nasip ederse 10 Mart’ta Hindistan’da olacağız. Ceren’i tedavi ettirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kampanya öylesine büyüdü ki ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu süreçte yanımızda olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Barış Arslan)

Yorumlar

Veysi 3 Ay Önce

Allah şifa versin inşAllah tüm yardımsever milletimizden Allah razı olsun

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1160 Kez Görüntülendi.
ÇİFTÇİ ‘ÇİFTE’ BAYRAMA HAZIR 
GÜNDEM
746 Kez Görüntülendi.
BAYRAM HAREKETLİLİĞİ  
GÜNDEM
1145 Kez Görüntülendi.
BELEDİYEDEN RAMAZAN KOLİSİ
GÜNDEM
796 Kez Görüntülendi.
 “HASANKEYF'TE BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞİYOR” 
GÜNDEM
890 Kez Görüntülendi.
YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI  
GÜNDEM
390 Kez Görüntülendi.
ENGELLİLER ‘RAMPA’ İSTİYOR 
GÜNDEM
453 Kez Görüntülendi.
MISIR, SU BEKLİYOR 
GÜNDEM
3885 Kez Görüntülendi.
3 TUTUKLAMA
GÜNDEM
1342 Kez Görüntülendi.
KAÇAK AKARYAKIT YAKALANDI 
YAŞAM
741 Kez Görüntülendi.
ÇOK DİLLİ KOROYA ÖDÜL