Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

 “SEÇİME HAZIRIZ” 

** Yerel seçime 39 gün kala Vali Hulusi Şahin, seçim hazırlıklarının tamamlandığını belirtti. Engelli ve hastalar için seyyar sandık sayısının artacağını söyleyen Vali Şahin: “Demokrasinin şöleni olan seçime hazırız” dedi.

SEYYAR SANDIK SAYISI ARTABİLİR
31 Mart 2019 yerel seçimler için geri sayım başlarken, Vali Hulusi Şahin, gazete sahipleri ve ajans temsilcileriyle bir araya geldi. Valilik toplantı salonundaki toplantıya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Vali Yardımcısı Metin Demirel ve Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan katıldı. Batman’ın seçmen sayısı ile sandık sayısıyla ilgili bilgi veren Vali Şahin: “Önceki seçimde 7 seyyar sandığımız vardı. İlk uygulamaydı. Bu kez seyyar sandık sayısı artacak. Bu sandıklar bilindiği gibi ağır engelli ve hastalar için. Birleştirme ve sandık sayısı önceki seçimde 84'tü. Bu seçimde üç ilçede toplam 34 sandık için talep var. Birleştirme-taşıma sandıkta düşüş var. Seçim güvenliği için 112 Çevik kuvvet mensubu şehirde olacak” dedi.

BULVARA ÖZEL ÖNLEM ALINACAK
Bir süre önce tartışma konusu olan bazı seçmenlerin kaydırılmasıyla ilgili konuya da dikkat çeken Vali Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konuda ilimiz genelinde 435 seçmen tartışma konusu olmuştu. Adreslerinde oturan 2.996 seçmendi. Diğer seçmenlerde adreslerinde değil. Bu da çok önemsiz bir rakamı gözler önüne seriyor. Seçmen iradesinin en iyi şekilde sandığa yansımanın gayreti içindeyiz. Tüm kurumlar kendi alanında çalışacak. Taviz vermeden hizmet sunacak. Sağlıktan elektriğe, çöp atıkları ve diğer hizmetlere kadar hiçbir problem olmayacak. 886 personelimiz seçimle ilgili eğitim aldı. Kameraların da denetimleri yapıldı. Özetle seçime hazırız. Uhulet ve suhuletle bir seçimin geçmesi tek temennimiz. Demokrasinin şöleni olan güzel bir seçimi gerçekleşmesini istiyoruz.” Turgut Özal bulvarında özel önlem alınacağını da sözlerine ekleyen Vali Şahin: “Kentin en önemli güzergahı konumundaki bulvarda gereken önlemli alacağız. Hiçbir kanunsuzluğa izin vermeyeceğiz” dedi.

“SEÇİM KİRLİLİĞİ YOK”
Gerek muhtarlar, gerekse de şu ana kadar partililerin kent merkezinde kirliliğe yol açacak hiçbir kirliliğin yaşanmamasının sevindirici bir gelişme olduğuna da işaret eden Vali Şahin: “Bu konuda memnunuz. Seçim kirliliği yok. Sürekli muhtarlarla görüşüyoruz. Güzel bir ortam var” dedi. Yaz mevsiminde Hasankeyf’in tanıtımı için bir dizi tanıtım atağına da geçeceklerini kaydeden Şahin: “Tek hedefimiz şehrin daha da büyümesi için çaba sarf edip, bir kişi de olsa daha fazla istihdam alanı yaratmak. 1 Nisan’dan itibaren Hasankeyf'i tanıtacak yaz mevsimi ilan edelim. Hasankeyf intihar eden bir şehir değil, dokusunu yaşayan bir tarihi kent olarak tanıtmanın gayreti içinde olmalıyız” diye konuştu. (Barış Arslan)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1163 Kez Görüntülendi.
ÇİFTÇİ ‘ÇİFTE’ BAYRAMA HAZIR 
GÜNDEM
751 Kez Görüntülendi.
BAYRAM HAREKETLİLİĞİ  
GÜNDEM
1149 Kez Görüntülendi.
BELEDİYEDEN RAMAZAN KOLİSİ
GÜNDEM
799 Kez Görüntülendi.
 “HASANKEYF'TE BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞİYOR” 
GÜNDEM
894 Kez Görüntülendi.
YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI  
GÜNDEM
392 Kez Görüntülendi.
ENGELLİLER ‘RAMPA’ İSTİYOR 
GÜNDEM
454 Kez Görüntülendi.
MISIR, SU BEKLİYOR 
GÜNDEM
3899 Kez Görüntülendi.
3 TUTUKLAMA
GÜNDEM
1355 Kez Görüntülendi.
KAÇAK AKARYAKIT YAKALANDI 
YAŞAM
744 Kez Görüntülendi.
ÇOK DİLLİ KOROYA ÖDÜL