Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

 “SEÇİME HAZIRIZ” 

** Yerel seçime 39 gün kala Vali Hulusi Şahin, seçim hazırlıklarının tamamlandığını belirtti. Engelli ve hastalar için seyyar sandık sayısının artacağını söyleyen Vali Şahin: “Demokrasinin şöleni olan seçime hazırız” dedi.

SEYYAR SANDIK SAYISI ARTABİLİR
31 Mart 2019 yerel seçimler için geri sayım başlarken, Vali Hulusi Şahin, gazete sahipleri ve ajans temsilcileriyle bir araya geldi. Valilik toplantı salonundaki toplantıya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Vali Yardımcısı Metin Demirel ve Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan katıldı. Batman’ın seçmen sayısı ile sandık sayısıyla ilgili bilgi veren Vali Şahin: “Önceki seçimde 7 seyyar sandığımız vardı. İlk uygulamaydı. Bu kez seyyar sandık sayısı artacak. Bu sandıklar bilindiği gibi ağır engelli ve hastalar için. Birleştirme ve sandık sayısı önceki seçimde 84'tü. Bu seçimde üç ilçede toplam 34 sandık için talep var. Birleştirme-taşıma sandıkta düşüş var. Seçim güvenliği için 112 Çevik kuvvet mensubu şehirde olacak” dedi.

BULVARA ÖZEL ÖNLEM ALINACAK
Bir süre önce tartışma konusu olan bazı seçmenlerin kaydırılmasıyla ilgili konuya da dikkat çeken Vali Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konuda ilimiz genelinde 435 seçmen tartışma konusu olmuştu. Adreslerinde oturan 2.996 seçmendi. Diğer seçmenlerde adreslerinde değil. Bu da çok önemsiz bir rakamı gözler önüne seriyor. Seçmen iradesinin en iyi şekilde sandığa yansımanın gayreti içindeyiz. Tüm kurumlar kendi alanında çalışacak. Taviz vermeden hizmet sunacak. Sağlıktan elektriğe, çöp atıkları ve diğer hizmetlere kadar hiçbir problem olmayacak. 886 personelimiz seçimle ilgili eğitim aldı. Kameraların da denetimleri yapıldı. Özetle seçime hazırız. Uhulet ve suhuletle bir seçimin geçmesi tek temennimiz. Demokrasinin şöleni olan güzel bir seçimi gerçekleşmesini istiyoruz.” Turgut Özal bulvarında özel önlem alınacağını da sözlerine ekleyen Vali Şahin: “Kentin en önemli güzergahı konumundaki bulvarda gereken önlemli alacağız. Hiçbir kanunsuzluğa izin vermeyeceğiz” dedi.

“SEÇİM KİRLİLİĞİ YOK”
Gerek muhtarlar, gerekse de şu ana kadar partililerin kent merkezinde kirliliğe yol açacak hiçbir kirliliğin yaşanmamasının sevindirici bir gelişme olduğuna da işaret eden Vali Şahin: “Bu konuda memnunuz. Seçim kirliliği yok. Sürekli muhtarlarla görüşüyoruz. Güzel bir ortam var” dedi. Yaz mevsiminde Hasankeyf’in tanıtımı için bir dizi tanıtım atağına da geçeceklerini kaydeden Şahin: “Tek hedefimiz şehrin daha da büyümesi için çaba sarf edip, bir kişi de olsa daha fazla istihdam alanı yaratmak. 1 Nisan’dan itibaren Hasankeyf'i tanıtacak yaz mevsimi ilan edelim. Hasankeyf intihar eden bir şehir değil, dokusunu yaşayan bir tarihi kent olarak tanıtmanın gayreti içinde olmalıyız” diye konuştu. (Barış Arslan)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
İHALE İLANLARI
12 Kez Görüntülendi.
BATMAN BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ
GÜNDEM
1889 Kez Görüntülendi.
HASANKEYF'TE KORKUTAN YANGIN!
GÜNDEM
1497 Kez Görüntülendi.
KANTAR KRİZİ! 
GÜNDEM
2729 Kez Görüntülendi.
GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ KAZASI! 
EĞİTİM
1414 Kez Görüntülendi.
TED’TEN TÜRKİYE DERECELERİ
GÜNDEM
798 Kez Görüntülendi.
ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR
GÜNDEM
2209 Kez Görüntülendi.
MUHTARLARDAN YENİ OLUŞUM 
GÜNDEM
329 Kez Görüntülendi.
YEREL EKONOMİ KONUŞULDU
GÜNDEM
3242 Kez Görüntülendi.
"HER GÜN ŞİKAYET ALIYORUZ"
YAŞAM
762 Kez Görüntülendi.
Batman’ın Fotoromanı (617)