Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“EN BÜYÜK PROJEMİZ BELEDİYEYİ GERİ ALMAK”

HDP Batman Belediye Başkan adayları basın toplantısında konuştu

**Basın toplantısında konuşan HDP Batman Belediye Başkan adayları Songül Korkmaz ve Sabri Özdemir: “En büyük projemiz, halkın belediyesini geri almak” dediler.

“HALKIN BELEDİYESİ...”
HDP Batman Belediye Başkan adayları Sabri Özdemir ve Songül Korkmaz, il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Başkan adayı Özdemir: “Normal bir seçim çalışması yapmak için bile partimizin önü güvenlik güçleriyle kapatılıyor. Bunu biz 90’lı dönemlerinde de yaşadık. Ama partimizi büyüterek bugünlere geldik” dedi. Göreve seçildiklerinde yeni projeleri hayata geçirmek istediklerini de belirten Özdemir, şöyle devam etti: “En büyük projemiz daha önce belirttiğim gibi halkın belediyesini tekrar geri almak. Biz huzurlu bir seçim dönemini yaşamak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Maalesef sert uygulamalarla karşılaşıyoruz. 31 Mart’ta yeniden göreve geldiğimizde aynı yerde Yılmaz Güney Sinema salonunu açacağız. Daha önce birçok projemiz vardı, kayyum hayata geçirince kendisine mal oldu.”

“KADINLARI UNUTMAYACAĞIZ”
Daha sonra söz alan Başkan adayı Songül Korkmaz ise şöyle konuştu: “Seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Bizlere aday olarak büyük bir sorumluluk yüklendi. Bu halkın taleplerinin ne olduğunu ve beklentilerin bilincindeyiz. Demokrasi yerelden başlar. Yerel demokrasinin olmadığı yerde özgürlükten söz edilemez. Partimizin felsefesi halka dayalı belediyeciliktir. Belediye yeniden halkın eline geçtiği zaman özelikle kadınlara yönelik çalışmalarımız artacaktır. SELİS Kadın Merkezini yeniden kuracağız, hatta kadınlar için ‘pembe marketler’ bile açabiliriz.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Vatandaş 3 Ay Önce

Hizmet yoksa oy yok başkan kusurabakmayın 3 krş a 5 köfte yok

Aslan 3 Ay Önce

Başka Bi Projen Var mı Acaba Sadece Başkaları diyor Diye Adaysın Gelecen o Koltuğa Ne Hizmet Var Ne Bişey Batman İçin Ne Yapacaksın he Ne Kayyum Çalışıyordu Bari Sen Bi Tuğla bile Koymazsın Bi Yere Sadece Ortalığı Karıştırma Başka Bi Projeniz Yok

Ali hacıoğlu 3 Ay Önce

Yirmi yıl sizde kaldı da ne oldu

Hasan ozdemir 3 Ay Önce

Sn baskan kimseye mal edilen bir proje yok ada.lar geldi yapti bizim 20 yılda yapamadığimizi 2 senede yaptilar olmuyor belediyeye sitaseti koymayin göreviniz herkese esit hizmet olsun gerisi boştur kayyum gidici ama hizmet eseri var bakalım n olacak size tafsiyem hizmet xizmet xızmet

Rengin 3 Ay Önce

İşte halktan birileri işte demokrasi halkta anladı neyin ak neyin kara olduğunu yolunuz açık olsun .

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1165 Kez Görüntülendi.
ÇİFTÇİ ‘ÇİFTE’ BAYRAMA HAZIR 
GÜNDEM
753 Kez Görüntülendi.
BAYRAM HAREKETLİLİĞİ  
GÜNDEM
1150 Kez Görüntülendi.
BELEDİYEDEN RAMAZAN KOLİSİ
GÜNDEM
800 Kez Görüntülendi.
 “HASANKEYF'TE BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞİYOR” 
GÜNDEM
894 Kez Görüntülendi.
YÜZDE 55’İ TAMAMLANDI  
GÜNDEM
392 Kez Görüntülendi.
ENGELLİLER ‘RAMPA’ İSTİYOR 
GÜNDEM
454 Kez Görüntülendi.
MISIR, SU BEKLİYOR 
GÜNDEM
3903 Kez Görüntülendi.
3 TUTUKLAMA
GÜNDEM
1359 Kez Görüntülendi.
KAÇAK AKARYAKIT YAKALANDI 
YAŞAM
747 Kez Görüntülendi.
ÇOK DİLLİ KOROYA ÖDÜL