Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

ÜÇ İSİM TERCİH AŞAMASINDA!

**Ak Parti’den aday gösterilmeyen Belediye Başkanları, başka partilerle temasta. Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar: “Halkım, nereye gideceğime karar verirse oraya gideceğim” diyor. Yücebağ ve Kayapınar Belde Belediye Başkanları da iki gün içinde karar vereceklerini açıkladı.

UÇAR: “HALK NE DERSE ORAYA GİDECEĞİM”
Ak Parti’den aday gösterilmeyen Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar, hafta sonu büyük bir kalabalık tarafından Batman Havalimanı’nda karşılandı. Araç konvoyu ile Sason’a çıkarma yapan Başkan Uçar, kitleye teşekkür etti. Halkın gücüyle önceki seçimde Saadet Partisi’nden belediye başkanı seçildiğini belirten Başkan Uçar: “Görev süresince referandum ile birlikte 6 seçim geçirdik. Ülkemizin ve memleketimizin çok hassas bir dönemden geçtiği günlerde Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımıza tam destek verdik. Ak Parti’nin oyunu Sason’da en yüksek seviyeye çıkardık. Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldık. Sağ olsun, var olsun partinin rozetiyle bizi onurlandırdı. Başarımızı hazmedemeyenler bizi partiden uzaklaştırdı. Biz halkımızın vereceği tüm kararlara saygılıyız. Halk ne diyorsa tercihimiz de o olacak. Hizmete hazırız” dedi.

ÇETİNKAYA KARAR AŞAMASINDA
Yücebağ Belediye Başkanı Atilla Çetinkaya, bugün kararını vereceğini söyledi. Belediye Başkanlığı seçimine gireceğini ifade eden Çetinkaya: “Bağımsız ya da başka bir parti çatısı altında seçime gireceğim. Yakın çevremle istişarelerim sürüyor. Ak Parti’den de istifa etmeyi düşünüyorum. Kesin kararımı bugün verip adaylığımı kamuoyuna duyuracağım” diye konuştu.

KORUYAN: “BİR PARTİDEN ADAY OLACAĞIM”
Gercüş’ün Kayapınar Belediye Başkanı İsmail Koruyan ise 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde bir partiden aday olacağını söyledi. Hafta içinde seçime katılacağı partinin belirleneceğini kaydeden Başkan Koruyan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yakınlarımla istişare halindeyiz. Önümüzdeki seçimlere mutlaka bir partiden katılacağım. Bazı partilerden bize teklif var. Kısa sürede kararımı verip, seçim çalışmalarına başlamak istiyorum.”

BEKİRHAN’DA ADAY BELİRSİZ
Kozluk ilçesinin Bekirhan ilçesinde Ak Parti’nin belediye başkan adayı henüz netleşmedi. Sosyal medyada adı geçen Burhan Karabulut, açıklama yaptı. Karabulut, hiçbir partide adaylığının söz konusu olmadığını belirterek: “Ak Parti’den aday değilim. Benim ne adaylıktan haberim oldu ne de bu partiden adayım. Bazı haber sitelerinde adım geçti. Belediye Başkanlığına aday değilim” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar

Vatandaş 4 Hafta Önce

Kendilerine güveniyorlarsa bağımsız aday olsunlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1474 Kez Görüntülendi.
CAMİNİN BİTİRİLMESİ İÇİN DESTEK İSTEDİLER 
GÜNDEM
988 Kez Görüntülendi.
 ‘SEVGİ’ BULUŞMASI 
GÜNDEM
2537 Kez Görüntülendi.
HİZMETE AÇILIYOR 
GÜNDEM
323 Kez Görüntülendi.
15 BİN AİLEYE KÖMÜR 
GÜNDEM
2315 Kez Görüntülendi.
200 ABONEYE ENERJİ VERİLEMEDİ
GÜNDEM
776 Kez Görüntülendi.
Trafik çilesi 
GÜNDEM
4506 Kez Görüntülendi.
ÖZTÜRK'ÜN YERİNE BÜYÜKTOP
YAŞAM
8 Kez Görüntülendi.
Fıstık üreticisine destek
YAŞAM
846 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (492)
BİLİYOR MUYDUNUZ?
1035 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (16 Şubat 2019)