Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

AİLE BOYU MİLLİLER! 

Kenar mahalleden Güreş Milli Takımına uzanan yol

*Bir dönemlerin Türkiye Tuş Kralı Milli Güreşçi Mehmet Emin Şimşek’in yetiştiği Petrolspor Güreş takımından bu kez genç güreşçiler, Milli Takımın yolunu tutuyor. Acar ailesinden 4 kardeş minderde rakip tanımıyor.

AYNI AİLEDEN 4 GÜREŞÇİ
Batman Petrolspor Güreş takımında yetişen Acar kardeşler, turnuvalarda başarılarına her gün bir yenisini ekliyor. 19 ila 22 yaş arasındaki Muhammed, Şahan, Şahin ve Fatih Acar kardeşler minderlerde aldıkları başarılı sonuçlarla kulüp yöneticilerinin yüzünü güldürüyor. Batman’ın kenar Mahallesi Çamlıca’da oturan Acar kardeşlerin güreşte aldıkları başarılı sonuçlardan gurur duyduklarını belirten Petrolspor Güreş Baş antrenörü Halil İbrahim Kay, “4 Sporcu kardeşimizi planlı ve programlı çalışmalar  sonucu keşfedip kulübümüzün bünyesine aldık. Acar kardeşlerin minderdeki başarısı bizi olduğu kadar tüm Batmanlıları sevindiriyor. Muhammed ve Şahan Kardeşler, Ankara ASKİspor’a transfer oldu. Onların daha büyük kulüplere gitmesi için de elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi.

“DİĞER İKİ KARDEŞ KULÜBÜMÜZDE”
Güreş sporunu seven Acar ailesinin fertlerinden Şahin ve Fatih’in kulüplerinin sporcusu olduğunu hatırlatan Antrenör Kay, sözlerini şöyle sürdürdü : “Güreş sporunu seven Acar ailesi gibi Pekince, Kaplan, Gök ve Çiftçi ailesinin gençleri de güreş sporunu Milli takım bünyesinde sürdürüyor.  Acar kardeşlerin Batman’ın kenar mahallesi Çamlıca’dan Milli takıma uzanan yolda Petrolspor kulübü olarak  sporcularımızın ailelerine her türlü desteği veriyoruz. Amacımız genç sporcu kardeşlerimizin yarınlarına yönelik sportif faaliyetlerini devam ettirmektir. Bir dönemler nasıl Petrolspor’un bünyesinde ‘Tuş Kralı’ Mehmet Emin Şimşek çıktıysa şimdi de geleceğin güreşçilerini keşfediyoruz.” (Spor Servisi)

Yorumlar

Aylin 3 Ay Önce

MasAllah

Daha Fazla Haber
EKONOMİ
159 Kez Görüntülendi.
‘KADIN AĞI’ OLUŞTURULUYOR
EKONOMİ
199 Kez Görüntülendi.
BATSO, Kuzey Irak piyasasını araştıracak
YAŞAM
398 Kez Görüntülendi.
Yüreği büyük çocuklar
GÜNDEM
228 Kez Görüntülendi.
‘Kitap’ hayalleri gerçekleşiyor
GÜNDEM
200 Kez Görüntülendi.
ABONE KUYRUĞU
GÜNDEM
395 Kez Görüntülendi.
Park sayısı 43’e çıktı
POLİTİKA
1187 Kez Görüntülendi.
HDP, yerel seçim startını verdi
YAŞAM
551 Kez Görüntülendi.
KAHKAHA TUFANI!
GÜNDEM
143 Kez Görüntülendi.
“Şikayet etmekle hiçbir sorun çözülemez”
POLİTİKA
304 Kez Görüntülendi.
“Büyük Batman için büyük düşünülmeli”