Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Sporda nostalji (178) 

*Batman Petrolspor 1999-2000 sezonunda 2. Lig Play-off’a çıkınca şehirde yer yerinden oynamıştı. Dönemin Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mecit Korkut paşa, Kırmızı-beyazlı ekibin yöneticileri ve futbolcularına çiçek sunmuştu. İşte dünün futbolu parlak şehirden bir kesit daha…

Reşat Yiğiz

PETROL, ÇITAYI YÜKSELTMİŞTİ

1999-2001 Yılları arasında Batman Jandarma Bölge Komutanlığı yapan Mecit Korkut paşa, Batman Petrol’ün koyu taraftarıydı. Emir subayı olan eski Bölge Komutanı Vahdettin Bereceli ile Kırmızı-beyazlıların maçlarını kaçırmayan Korkut paşa, Petrol’ün 1999-2000 sezonunda 2. lig play-off maçlarına kalınca, 16 Mayıs şehir stadına çıkarma yapmıştı. İşte dönemin Kulüp Başkanı Mustafa Kart, yöneticiler Hidayet Eren, Sait Baymaz, antrenör Hayrettin Aktan ve futbolcuları kutlayan Korkut paşa’nın 16 Mayıs şehir stadındaki bir karesi.

EMRE AYDIN, ÖZKAN SÜMER’LE

Batman Petrolspor’un alt yapısında yetiştikten sonra Trabzonspor’un ikinci ekibi olarak bilinen 1461 takımında da forma giyen Emre Aydın, bir dönemler Trabzon’un ünlü Teknik Direktörü Özkan Sümer’in de takdirini toplamıştı. Trabzon’un ardından Aydınspor’da forma giyen 23 yaşındaki Emre Aydın, yetiştiği Batman Petrolspor’a bu sezon büyük umutlarla transfer olmuştu. İşte Emre Aydın’ın 15 yıl önce Özkan Sümer’le çektiği hatıra fotoğrafı.

BATMAN GENÇLİĞİN EMEKTARLARI

Bu kare tam 45 yıl önce Türkiye Petrolleri’nin emektar sahasında çekildi. Batman Gençlikspor’un as futbolcularından merhum Mehmet (Esip) İnağ (ayakta), emekli eğitimci Hüseyin Akınbay (oturan) bir maç öncesinde objektiflere böyle yansımış. İki futbolcunun hatıra fotoğrafın gerisinde duran ise Türkiye Petrolleri emeklisi Metin Alptekin.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
359 Kez Görüntülendi.
HAVA MANİA NE OLDU?
SAĞLIK
235 Kez Görüntülendi.
1 YILDA 1 MİLYON 174 BİN HASTA!
GÜNDEM
439 Kez Görüntülendi.
Sanıklara 18’er yıl hapis
EĞİTİM
321 Kez Görüntülendi.
Fatih’e modern kütüphane
GÜNDEM
137 Kez Görüntülendi.
Çiftçinin gözü destekleme priminde
YAŞAM
300 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (466)
SAĞLIK
137 Kez Görüntülendi.
İdeal Postür Nasıl Olmalı?
GÜNDEM
110 Kez Görüntülendi.
Öğrencilerden anlamlı destek
BİLİYOR MUYDUNUZ?
310 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (17 Ocak 2019)
YAŞAM
174 Kez Görüntülendi.
Kazasız gün yok