Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Sporda nostalji (156) 

*Batman Belediyespor 2. Ligde olduğu dönemlerde 16 Mayıs şehir stadı çimi görülmeye değerdi. Batman’ın profesyonel takımlarından Petrolspor’da bir süre forma giyen Kenan Köylü ise, ilçelerin bölgesel lig takımları ile Batman’ın amatör takımlarının çoğunda forma giyen tek futbolcu unvanını elde etti.

Reşat Yiğiz

BELEDİYESPOR VE STAD

Batman’a ilk 2. Ligi getiren Belediyespor, iki kez mücadele ettiği lige tutunamamıştı. Turuncu-Mavili ekip, daha sona 24 yıllık ‘profesyonel lige’ veda etmişti. Petrolspor’dan sonra Batman’ın futbolda başarı çıtasını yükselten Belediye, 2010’dan sonra profesyonel ligden çekilmişti. Bir dönemler Batman’ın dört profesyonel takımının olduğu dönemde 16 Mayıs şehir stadının çimi mükemmeldi. Batman stadı, bölgede örnek gösterilen statlar arasındaydı. İşte Belediye’nin yıllar önce 16 Mayıs’ta statta çalıştığı andan bir kare.

REKOR KIRAN FUTBOLCU

Batman Petrolspor’un eski futbolcularından Kenan Köylü, Batman’ın birçok amatör takımının yanı sıra petrol şehrini bölgesel ligde temsil eden futbol ekiplerinde de forma giydi. Karşıyaka, Demirspor, Gercüş, Beşiri, Yeşiltepe ve Telekom’da da forma giyen Kenan Köylü, bir süre önce aktif futbolu bıraktı. 1992-93 sezonunda amatör takımların da maçlarını oynadıkları Türkiye Petrolleri emektar sahasında Beşirispor’un eski kadrosunda Kenan Köylü, Cengiz Arı ve Veysi Apari de bulunuyor.

REŞİT VE SELMAN!

Batman Petrolspor’un alt yapısından yetişip birçok profesyonel takımda forma giyen Reşit Kaygu ve Selman Gönül, ayrılmaz ikiliydi. Bir dönemler Kırmızı-beyazlı ekibin başarısında da pay sahibi olan Reşit, Kırmızı-beyazlı ekibin ardından Malatyaspor’un yolunu tutmuştu. Selman Gönül ise sırasıyla Bingöl, Diyarbakır ve bölgedeki bazı futbol ekiplerinin yolunu tutmuştu.

YILDIZ PARLAYAN FUTBOLCUYDU

Batman Karşıyaka’da yetişen ve daha sonra formasını giydiği Petrolspor’da yıldızlaşan Emin Tosun, 1999-2000 sezonunda Çanakkale Dardanelspor’a transfer olmuştu. Tosun, Antalya’daki süper lig terfi maçlarında süper ligdeki bir çok takımın transfer listesine girmişti. TV’lerin spor kanalları Antalya’daki maçlarda yıldızlaşan Emin’in, Antalya stadındaki bir karesi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1408 Kez Görüntülendi.
KAZA BİLANÇOSU! 12 Yaralı
GÜNDEM
304 Kez Görüntülendi.
5 PARK DAHA TAMAMLANDI
GÜNDEM
1305 Kez Görüntülendi.
 “Bu çocuklarımızın hakkını kim savunacak?”
EĞİTİM
471 Kez Görüntülendi.
“Mesleklerin yarısı 10 yıl sonra olmayabilir”
GÜNDEM
627 Kez Görüntülendi.
Kadınlardan ‘yerli ürün’ pazarı
GÜNDEM
1857 Kez Görüntülendi.
ÇARDAKLAR SUYA GÖMÜLDÜ
YAŞAM
622 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (439)
GÜNDEM
884 Kez Görüntülendi.
Dicle kıyısında alarm!
SPOR
376 Kez Görüntülendi.
PETROL ‘LİDER’ KARŞISINDA
SPOR
292 Kez Görüntülendi.
Beşiktaş’a gücü yetmedi!