Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Yabani keçileri vuranlara 52 Bin TL para cezası

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Mava dağında geçen yıl 4 adet dağ keçisini vuranlara 52 Bin TL ceza verirken, korsan avcıların tüfeklerine de el koydu.

HER YABANİ KEÇİYE 13 BİN TL CEZA
Daha çok Batman’ın Mava, Raman ve Mereto dağlarında görülen dağ keçisini vuran avcılara ağır para cezaları verilmeye başlandı. Batman Doğa ve Milli Parklar Müdürü Ercan Turan, geçen yıl Batman il sınırları içindeki dağlarda 4 yaban keçisinin vurulduğu belirtti. Nesli kaybolmaya yüz tutan yabani hayvanlar arasında yer alan dağ keçisinin korunması için ‘fahri av müfettişlerden’ oluşan 8 kişilik bir ekip de kurduklarını belirten Turan: “Maalesef geçen yıl 4 yaban keçisi vuruldu. Tespit ettiğimiz avcıların hem tüfeklerine el konuldu, hem de her bir avcıya 13 Bin TL para cezası verildi” dedi.

GÖNÜLLÜ AV MÜFETTİŞLERİ VAR
Kısa adı BKMP olan Doğa Koruma ve Parklar Müdürlüğü’ne bağlı fahri av müfettişlerinin resmi görevli gibi hizmet verdiğini de kaydeden Koruma ve Milli Parklar Müdürü Turan, şunları söyledi: “Batman genelinde 460 civarında yasal avcımız var. Avcılarımıza geçen sene 10'u aşkın eğitim verdik. Kurslarımızı da periyodik bir şekilde sürdürüyoruz. Fahri av müfettişlerimizi her yerde dolaşıyor. Tavşan ve keklik av dönemi bitti. Ördek avlama dönemi de 25 Şubat 2018 döneminde bitecek. Avcılarımızın av sürelerine dikkat etmeleri gerekiyor.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
YAŞAM
Batman’ın fotoromanı  (343)
SPOR
Sporda nostalji  (222)
BİLİYOR MUYDUNUZ?
1 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (17 Ağustos 2018)
GÜNDEM
7 YER DIŞINDA KURBAN KESİLMEYECEK
YAŞAM
AKSOY, AYTURAN’IN VEDA YEMEĞİNDEYDİ
GÜNDEM
2317 Kez Görüntülendi.
PATLAMANIN NEDENİ BELİRLENDİ
GÜNDEM
4385 Kez Görüntülendi.
“Yeni hastanenin yerini Bakanlık belirleyecek”
GÜNDEM
1496 Kez Görüntülendi.
MİLLET BAHÇESİNİN PROJE TASLAĞI HAZIRLANDI
GÜNDEM
1349 Kez Görüntülendi.
Modern pazar için imzalar atıldı
GÜNDEM
932 Kez Görüntülendi.
“Devletimizin yanındayız”