Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Yabani keçileri vuranlara 52 Bin TL para cezası

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Mava dağında geçen yıl 4 adet dağ keçisini vuranlara 52 Bin TL ceza verirken, korsan avcıların tüfeklerine de el koydu.

HER YABANİ KEÇİYE 13 BİN TL CEZA
Daha çok Batman’ın Mava, Raman ve Mereto dağlarında görülen dağ keçisini vuran avcılara ağır para cezaları verilmeye başlandı. Batman Doğa ve Milli Parklar Müdürü Ercan Turan, geçen yıl Batman il sınırları içindeki dağlarda 4 yaban keçisinin vurulduğu belirtti. Nesli kaybolmaya yüz tutan yabani hayvanlar arasında yer alan dağ keçisinin korunması için ‘fahri av müfettişlerden’ oluşan 8 kişilik bir ekip de kurduklarını belirten Turan: “Maalesef geçen yıl 4 yaban keçisi vuruldu. Tespit ettiğimiz avcıların hem tüfeklerine el konuldu, hem de her bir avcıya 13 Bin TL para cezası verildi” dedi.

GÖNÜLLÜ AV MÜFETTİŞLERİ VAR
Kısa adı BKMP olan Doğa Koruma ve Parklar Müdürlüğü’ne bağlı fahri av müfettişlerinin resmi görevli gibi hizmet verdiğini de kaydeden Koruma ve Milli Parklar Müdürü Turan, şunları söyledi: “Batman genelinde 460 civarında yasal avcımız var. Avcılarımıza geçen sene 10'u aşkın eğitim verdik. Kurslarımızı da periyodik bir şekilde sürdürüyoruz. Fahri av müfettişlerimizi her yerde dolaşıyor. Tavşan ve keklik av dönemi bitti. Ördek avlama dönemi de 25 Şubat 2018 döneminde bitecek. Avcılarımızın av sürelerine dikkat etmeleri gerekiyor.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
YAŞAM
233 Kez Görüntülendi.
Eski sanatçı nostalji yaşadı
GÜNDEM
225 Kez Görüntülendi.
batmancagdas.com ‘zirve’ yaptı!
YAŞAM
103 Kez Görüntülendi.
Günün karikatürü...
KÜLTÜR-SANAT
74 Kez Görüntülendi.
KÜLTÜR-SANAT'TA BU HAFTA...
GÜNDEM
612 Kez Görüntülendi.
GÖZLER İMAR ÇALIŞTAYINDA 
GÜNDEM
1265 Kez Görüntülendi.
“GİTMEDİK YER BIRAKMAYACAĞIZ” 
POLİTİKA
2318 Kez Görüntülendi.
Milletvekili Uca: “Memleketime geliyorum” 
POLİTİKA
1148 Kez Görüntülendi.
FARİS ÖZDEMİR, SP ROZETİNİ TAKTI 
GÜNDEM
860 Kez Görüntülendi.
REKOR İFTARLIK! 
GÜNDEM
707 Kez Görüntülendi.
Odalar Birliği, kayyuma!