Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Yabani keçileri vuranlara 52 Bin TL para cezası

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Mava dağında geçen yıl 4 adet dağ keçisini vuranlara 52 Bin TL ceza verirken, korsan avcıların tüfeklerine de el koydu.

HER YABANİ KEÇİYE 13 BİN TL CEZA
Daha çok Batman’ın Mava, Raman ve Mereto dağlarında görülen dağ keçisini vuran avcılara ağır para cezaları verilmeye başlandı. Batman Doğa ve Milli Parklar Müdürü Ercan Turan, geçen yıl Batman il sınırları içindeki dağlarda 4 yaban keçisinin vurulduğu belirtti. Nesli kaybolmaya yüz tutan yabani hayvanlar arasında yer alan dağ keçisinin korunması için ‘fahri av müfettişlerden’ oluşan 8 kişilik bir ekip de kurduklarını belirten Turan: “Maalesef geçen yıl 4 yaban keçisi vuruldu. Tespit ettiğimiz avcıların hem tüfeklerine el konuldu, hem de her bir avcıya 13 Bin TL para cezası verildi” dedi.

GÖNÜLLÜ AV MÜFETTİŞLERİ VAR
Kısa adı BKMP olan Doğa Koruma ve Parklar Müdürlüğü’ne bağlı fahri av müfettişlerinin resmi görevli gibi hizmet verdiğini de kaydeden Koruma ve Milli Parklar Müdürü Turan, şunları söyledi: “Batman genelinde 460 civarında yasal avcımız var. Avcılarımıza geçen sene 10'u aşkın eğitim verdik. Kurslarımızı da periyodik bir şekilde sürdürüyoruz. Fahri av müfettişlerimizi her yerde dolaşıyor. Tavşan ve keklik av dönemi bitti. Ördek avlama dönemi de 25 Şubat 2018 döneminde bitecek. Avcılarımızın av sürelerine dikkat etmeleri gerekiyor.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
525 Kez Görüntülendi.
 “SEÇİME HAZIRIZ” 
POLİTİKA
1627 Kez Görüntülendi.
“EN BÜYÜK PROJEMİZ BELEDİYEYİ GERİ ALMAK”
GÜNDEM
2197 Kez Görüntülendi.
MECLİS ÜYELERİ LİSTELERİ, SEÇİM KURULU’NDA 
GÜNDEM
1699 Kez Görüntülendi.
 “HEDEFİMİZ, BAŞKA İLLERE SEVKLERİ AZALTMAK”
GÜNDEM
645 Kez Görüntülendi.
‘Kaçak bahis’ operasyonu
YAŞAM
267 Kez Görüntülendi.
13 Metrelik ‘çığ’ temizlendi
SPOR
160 Kez Görüntülendi.
Turnuva sona erdi
YAŞAM
275 Kez Görüntülendi.
Yiğit, Bağlar’dan adaylığını açıkladı
EĞİTİM
230 Kez Görüntülendi.
Öğrencilerin dayanışması 
SPOR
207 Kez Görüntülendi.
POTADAN UZAKLAŞIYOR