Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Yabani keçileri vuranlara 52 Bin TL para cezası

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Mava dağında geçen yıl 4 adet dağ keçisini vuranlara 52 Bin TL ceza verirken, korsan avcıların tüfeklerine de el koydu.

HER YABANİ KEÇİYE 13 BİN TL CEZA
Daha çok Batman’ın Mava, Raman ve Mereto dağlarında görülen dağ keçisini vuran avcılara ağır para cezaları verilmeye başlandı. Batman Doğa ve Milli Parklar Müdürü Ercan Turan, geçen yıl Batman il sınırları içindeki dağlarda 4 yaban keçisinin vurulduğu belirtti. Nesli kaybolmaya yüz tutan yabani hayvanlar arasında yer alan dağ keçisinin korunması için ‘fahri av müfettişlerden’ oluşan 8 kişilik bir ekip de kurduklarını belirten Turan: “Maalesef geçen yıl 4 yaban keçisi vuruldu. Tespit ettiğimiz avcıların hem tüfeklerine el konuldu, hem de her bir avcıya 13 Bin TL para cezası verildi” dedi.

GÖNÜLLÜ AV MÜFETTİŞLERİ VAR
Kısa adı BKMP olan Doğa Koruma ve Parklar Müdürlüğü’ne bağlı fahri av müfettişlerinin resmi görevli gibi hizmet verdiğini de kaydeden Koruma ve Milli Parklar Müdürü Turan, şunları söyledi: “Batman genelinde 460 civarında yasal avcımız var. Avcılarımıza geçen sene 10'u aşkın eğitim verdik. Kurslarımızı da periyodik bir şekilde sürdürüyoruz. Fahri av müfettişlerimizi her yerde dolaşıyor. Tavşan ve keklik av dönemi bitti. Ördek avlama dönemi de 25 Şubat 2018 döneminde bitecek. Avcılarımızın av sürelerine dikkat etmeleri gerekiyor.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1556 Kez Görüntülendi.
SANAYİYE GİDEN YOL; OSB 
GÜNDEM
361 Kez Görüntülendi.
MEZARLIKLAR YEŞİLLENECEK! 
GÜNDEM
445 Kez Görüntülendi.
YEŞİL OVA! 
GÜNDEM
184 Kez Görüntülendi.
BESİCİLER YAĞIŞLARDAN MEMNUN 
GÜNDEM
1134 Kez Görüntülendi.
BATMANLI ÇİFTÇİLER KÜLLİYE’DEYDİ 
YAŞAM
366 Kez Görüntülendi.
ÜNİVERSİTEDE ‘CUMA’ BULUŞMALARI
SPOR
224 Kez Görüntülendi.
‘KAZANMA’ VAKTİ! 
SAĞLIK
767 Kez Görüntülendi.
SOM VE AOM
YAŞAM
571 Kez Görüntülendi.
Öyle bir değişti ki Batman
SPOR
159 Kez Görüntülendi.
Sporda nostalji (156)