Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“KAPALI ORTAMDA SİGARA İÇENLERİ İHBAR EDİN” 

Vali Deniz, , ‘Sigara ve madde bağımlılığı çalıştayı’nda net konuştu:

** Batman Üniversitesi’nde düzenlenen ‘1. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sigara ve Madde Bağımlılığı Çalıştayı’nda konuşan Vali Ahmet Deniz: “Son zamanlarda sigara içme oranları yeniden arttı. Demek ki eksikliklerimiz var. Kapalı ortamlarda sigara içenleri ihbar edin” dedi.

“DAHA FAZLA DENETİM YAPMALIYIZ”
Batman Valiliği öncülüğünde, Batman Üniversitesi ve İl Sağlık Müdürlüğü, 9 Şubat Sigarayı bırakma gününde ‘1. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sigara ve Madde Bağımlılığı’ çalıştayı düzenledi. Batman Üniversitesi merkez kampus konferans salonunda düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Sağlık Müdürü Osman Sünger, ilçe kaymakamları, kamu kurum müdürleri, alanında uzmanlar ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Vali Ahmet Deniz: “Sigara içme oranları aşağılara inerken, son zamanlarda oranlar yeniden arttı. Demek ki bir yerlerde eksiklerimiz var. Daha fazla denetim yapmalıyız. Gelin bu işin kökünden halledelim. Amansız bir şekilde üzerine gidelim. Madde kullanan çocukların, sigara kullanmadan madde kullanması yok denecek kadar azdır. Sadece sigara denetimlerinde kesilen cezalar yeterli değil. Sizden ricam; ‘184 ihbar’ hattına kapalı mekanlarda sigara içen kişileri ihbar edin” dedi.

“SİGARA BIRAKMAYA TEŞVİK EDELİM”
Vali Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kapalı alanlarda sigara içirenlere 3 defa para cezası dördüncüsünde  ise kapama cezası uygulanıyor. Üzerine üzerine gideceğiz. Ekip sayılarını arttırdık. Asla taviz vermeyeceğiz. Bir de ‘171’ sigara bırakma hattı var. Polikliniğe başvuranların yaklaşık %25-30’u sigarayı bırakıyorlar. Oradan verilen ücretsiz ilaçlar çok etkili. Sigara içenleri, içmeyenler uyarsın. Bu polikliniğe yönlendirsin. Birbirimizi sigara bırakma konusunda teşvik edelim. Sosyal medya üzerinden bir farkındalık oluşturalım. Bu kampanyayı Batman’da yaygınlaştıralım.” Daha sonra alanında uzmanlar, sigaranın zararları konusunda sunumlar gerçekleştirdi. Program, sigarayı bırakan kişilere bisiklet hediye edilmesiyle son buldu. (Bahar Çakar)

Yorumlar

Vatandaş 10 Ay Önce

O zaman ihbar ediyorum; okullarin % 90 'ında sigara içiliyor..ozellikle idareci odalarında ve yangın merdivenlerinde..

Zozan 10 Ay Önce

Bu söylenenler keşke sadece lafta kalmasa..gercekten objektif ve caydırıcı denetimler olsa..ozellikle de sağlık kurumlari ve okullar..

Komik 10 Ay Önce

O toplantıya katılanların % 70 i zaten sigara içiyorlardir..kimi kime şikayet edecegiz..once idarecilerin kendilerini sikayet etmesi gerek bu durumda..

ahmet eripek 10 Ay Önce

keşke deseydin mileti sömuren bu kaçak bahisi ihbar edin diye batmanın her yerin açık açık oynaıyor ve hiç bir Allahın kuluda bunlara karışmıyor aslında bu sigara da bin kat daha kutu bir ileti

Anne 10 Ay Önce

Kızım astım hastası ve okulunda teneffüs te öğretmenlerine birseyler sormak için ,öğretmenlerinin sigara içtiği alanda bekliyor sürekli, bu da çocuğu daha kötü yapıyor..Bunu idareye söyledik, yapacak birsey yok, ogretmenin sigarasina engel olamam dedi..yetkililer duysun bunu

Daha Fazla Haber
POLİTİKA
2407 Kez Görüntülendi.
TEMAYÜL HEYECANI
YAŞAM
3848 Kez Görüntülendi.
Kavgada silahlar konuştu
GÜNDEM
1366 Kez Görüntülendi.
“Üniversiteler ideoloji yeri değildir”
GÜNDEM
1607 Kez Görüntülendi.
Yarıda kalmıştı, yeniden ihalede!
EĞİTİM
414 Kez Görüntülendi.
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
BİLİYOR MUYDUNUZ?
832 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (17 Kasım 2018)
SPOR
173 Kez Görüntülendi.
Mardin deplasmanında
SPOR
472 Kez Görüntülendi.
ZORLU SINAVDA
YAŞAM
888 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (416)
GÜNDEM
290 Kez Görüntülendi.
Belediye’den ‘Atık pil’ projesine destek