Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“KAPALI ORTAMDA SİGARA İÇENLERİ İHBAR EDİN” 

Vali Deniz, , ‘Sigara ve madde bağımlılığı çalıştayı’nda net konuştu:

** Batman Üniversitesi’nde düzenlenen ‘1. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sigara ve Madde Bağımlılığı Çalıştayı’nda konuşan Vali Ahmet Deniz: “Son zamanlarda sigara içme oranları yeniden arttı. Demek ki eksikliklerimiz var. Kapalı ortamlarda sigara içenleri ihbar edin” dedi.

“DAHA FAZLA DENETİM YAPMALIYIZ”
Batman Valiliği öncülüğünde, Batman Üniversitesi ve İl Sağlık Müdürlüğü, 9 Şubat Sigarayı bırakma gününde ‘1. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sigara ve Madde Bağımlılığı’ çalıştayı düzenledi. Batman Üniversitesi merkez kampus konferans salonunda düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Sağlık Müdürü Osman Sünger, ilçe kaymakamları, kamu kurum müdürleri, alanında uzmanlar ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Vali Ahmet Deniz: “Sigara içme oranları aşağılara inerken, son zamanlarda oranlar yeniden arttı. Demek ki bir yerlerde eksiklerimiz var. Daha fazla denetim yapmalıyız. Gelin bu işin kökünden halledelim. Amansız bir şekilde üzerine gidelim. Madde kullanan çocukların, sigara kullanmadan madde kullanması yok denecek kadar azdır. Sadece sigara denetimlerinde kesilen cezalar yeterli değil. Sizden ricam; ‘184 ihbar’ hattına kapalı mekanlarda sigara içen kişileri ihbar edin” dedi.

“SİGARA BIRAKMAYA TEŞVİK EDELİM”
Vali Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kapalı alanlarda sigara içirenlere 3 defa para cezası dördüncüsünde  ise kapama cezası uygulanıyor. Üzerine üzerine gideceğiz. Ekip sayılarını arttırdık. Asla taviz vermeyeceğiz. Bir de ‘171’ sigara bırakma hattı var. Polikliniğe başvuranların yaklaşık %25-30’u sigarayı bırakıyorlar. Oradan verilen ücretsiz ilaçlar çok etkili. Sigara içenleri, içmeyenler uyarsın. Bu polikliniğe yönlendirsin. Birbirimizi sigara bırakma konusunda teşvik edelim. Sosyal medya üzerinden bir farkındalık oluşturalım. Bu kampanyayı Batman’da yaygınlaştıralım.” Daha sonra alanında uzmanlar, sigaranın zararları konusunda sunumlar gerçekleştirdi. Program, sigarayı bırakan kişilere bisiklet hediye edilmesiyle son buldu. (Bahar Çakar)

Yorumlar

Vatandaş 7 Ay Önce

O zaman ihbar ediyorum; okullarin % 90 'ında sigara içiliyor..ozellikle idareci odalarında ve yangın merdivenlerinde..

Zozan 7 Ay Önce

Bu söylenenler keşke sadece lafta kalmasa..gercekten objektif ve caydırıcı denetimler olsa..ozellikle de sağlık kurumlari ve okullar..

Komik 7 Ay Önce

O toplantıya katılanların % 70 i zaten sigara içiyorlardir..kimi kime şikayet edecegiz..once idarecilerin kendilerini sikayet etmesi gerek bu durumda..

ahmet eripek 7 Ay Önce

keşke deseydin mileti sömuren bu kaçak bahisi ihbar edin diye batmanın her yerin açık açık oynaıyor ve hiç bir Allahın kuluda bunlara karışmıyor aslında bu sigara da bin kat daha kutu bir ileti

Anne 7 Ay Önce

Kızım astım hastası ve okulunda teneffüs te öğretmenlerine birseyler sormak için ,öğretmenlerinin sigara içtiği alanda bekliyor sürekli, bu da çocuğu daha kötü yapıyor..Bunu idareye söyledik, yapacak birsey yok, ogretmenin sigarasina engel olamam dedi..yetkililer duysun bunu

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1733 Kez Görüntülendi.
VEDA YAKLAŞIYOR!
GÜNDEM
7146 Kez Görüntülendi.
Kozluk’un ilk hakimlerindendi
GÜNDEM
1521 Kez Görüntülendi.
“Hedeflerimizi gerçekleştirdik” 
GÜNDEM
823 Kez Görüntülendi.
BAYRAMI MAĞARADA! 
GÜNDEM
491 Kez Görüntülendi.
NUMARALANDIRILARAK TAŞINIYOR 
YAŞAM
2581 Kez Görüntülendi.
BEKARLARA 47 KONUT 
GÜNDEM
3760 Kez Görüntülendi.
AZİMLE ‘HAYALİ’ GERÇEKLEŞTİ 
YAŞAM
1229 Kez Görüntülendi.
Batman, bizde derin izler bıraktı 
RÖPORTAJLAR
391 Kez Görüntülendi.
“BU OYUNDA BÜYÜK SANATÇILARIN İZİ VAR”  
SPOR
790 Kez Görüntülendi.
AİLE BOYU MİLLİLER!