Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“BELDE’DE YÜZDE 91 ORANINDA KAÇAK ENERJİ KULLANILIYOR”

Dicle DEDAŞ’tan ‘İkiköprü’ açıklaması:

** Dicle Elektrik, önceki gün gerginliğin yaşandığı İkiköprü Beldesi ile ilgili açıklamada bulundu. DEDAŞ yetkilileri: “Beldede son günlerdeki ölçümlere göre kaçak elektrik kullanım oranı yüzde 91’e ulaştı. Bu yüke hiçbir trafo dayanmaz” dediler.

GERGİNLİK YAŞANMIŞTI
Beşiri ilçesi İkiköprü beldesinde Dicle Elektrik ekiplerinin konutlardaki sayaçları değiştirmek istemesi üzerinde Belde sakinleri ile gerginlik yaşanmıştı. Jandarma ekiplerinin müdahale ettiği olay sonrası Dicle Elektrik yazılı açıklamada bulundu. DEDAŞ’tan yapılan açıklama şöyle: “İkiköprü beldesinde kaçak elektrik kullanım oranı yüzde 91. Bu rakam hem Türkiye, hem de dağıtım bölgesindeki ortalamanın çok üzerindedir. Mevsim itibariyle elektrik enerjisi kayıt dışı olarak ısınmada kullanıldığından trafolara aşırı yük biniyor. Beldede son günlerdeki ölçümlere göre kaçak elektrik kullanım oranı yüzde 91’e ulaştı. Bu yüke hiçbir trafo dayanmaz.”

“TRAFOLAR AŞIRI YÜKTEN YANIYOR”
Açıklamanın devamında şöyle denildi: “Son 1-2 hafta içerisinde 2 trafomuz aşırı yükten yandı, 3 trafonun koruma sistemlerine dışarıdan müdahale oldu, biz müdahale edemediğimiz için bunlar da her an yanabilir. Biz, tamamen mevzuata uygun olarak kaçağı önleyecek OSOS uygulamasını kurmakta kararlıyız. Bundan vazgeçilmesi düşünülemez. Belde halkının kendi yararına olan bu uygulamayı engellemek yerine desteklemelerini ve çalışma yapan ekiplerimize kolaylık göstermelerini bekliyoruz. Yerel yöneticilerin de bu olayların önüne geçmek adına halkımıza gerekli bilgilendirmeleri yaparak, yatırımlara destek olacaklarını ve kaçak elektrik kullanımını önlemede bizlere yardımcı olacaklarını biliyoruz.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
POLİTİKA
2478 Kez Görüntülendi.
TEMAYÜL HEYECANI
YAŞAM
3962 Kez Görüntülendi.
Kavgada silahlar konuştu
GÜNDEM
1411 Kez Görüntülendi.
“Üniversiteler ideoloji yeri değildir”
GÜNDEM
1635 Kez Görüntülendi.
Yarıda kalmıştı, yeniden ihalede!
EĞİTİM
426 Kez Görüntülendi.
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
BİLİYOR MUYDUNUZ?
842 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (17 Kasım 2018)
SPOR
174 Kez Görüntülendi.
Mardin deplasmanında
SPOR
494 Kez Görüntülendi.
ZORLU SINAVDA
YAŞAM
906 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (416)
GÜNDEM
298 Kez Görüntülendi.
Belediye’den ‘Atık pil’ projesine destek