Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“TPIC, 500 İŞÇİYİ BATMAN’DAN ALMALI” 

** Önümüzdeki haftadan itibaren TPIC’in alımını yapacağı işçiler arasında daha önce TPIC'te çalışan emekçilerin de değerlendirilmesini gerektiğini ifaden eden Milletvekili Ataullah Hamidi: “Enerji Bakanlığı, Türkiye Petrolleri ve TPIC'in üst düzey yöneticilerine Batman için alınacak işçilerin seçim bölgemden almalarının gerektiğini söyledim” dedi.

“TPIC MAĞDURLARI DA UNUTULMAMALI”
TPIC’in önümüzdeki haftadan itibaren Batman bölgesinden alımını yapacağı 500 işçi için kriterlerden biri de sondaj aramaları ve doğalgaz konusunda tecrübeli elemanlar olacağı öğrenildi. Bölgede işsizlerin en fazla olduğu il’in Batman olduğu kaydeden Milletvekili Ataullah Hamidi: “Seçim bölgemdeki işsizlik verileri ortada. Bu kadar işsizin olduğu bir şehirde dışarıdan işçinin getirilmesi doğru olmaz. Bu taleplerimizi bir süre önce Enerji Bakanlığı, Türkiye Petrolleri ve TPIC'in üst düzey yöneticilerine de bildirdim. İşçilerin çoğunluğunun Batman'da ikamet ediyor şartının taşımasının gerektiğini ifade ettim. Umarız işsizlerimizin bu istediğini yerine getirmiş oluruz. Son dönemlerde petrol sektörleri, petrolün başkenti olan Batman'da yok denecek kadar işçi alımına gittiler. Bu nedenle TPIC'in alacağı elemanları Batmanlılardan oluşturulmasını bekliyorum. TPIC bölgede en büyük sahasını Batman'da açacaktır” diye konuştu. (Barış Arslan)

Yorumlar

Yasin 7 Ay Önce

Turkiyede sorarsan petrolun ciktigi yer derler fakat hakettigi degeri vermezler bizim bu edebiyata karnimiz tok icraat en onemlisi cennetten bir kose olan hosgorulu mert insanina sahip cikmak hepimizin asli gorevi olmali

mehmet 7 Ay Önce

Ne üzerinde aliniyor

Ugur 7 Ay Önce

Bos hayal kurnaya gerek yok herzk kndi akrabasini alcak

Mehmet karabulut 3 Ay Önce

İşsizim 3 çocuk babasi imam hatip lise diplomasına sahip tpıc te çalışmak istiyorum tlf 05357056621

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
2206 Kez Görüntülendi.
Dolar bozduran bozdurana!
EĞİTİM
256 Kez Görüntülendi.
“Kozluk Meslek Yüksek Okulu, eğitime başlasın”
EĞİTİM
714 Kez Görüntülendi.
Batman’a 621 öğretmen
GÜNDEM
694 Kez Görüntülendi.
Belde’nin dört bir yanı parke taşı
SAĞLIK
781 Kez Görüntülendi.
BATMAN’A NEDEN YOK?
YAŞAM
305 Kez Görüntülendi.
YÜN MÜCADELESİ
GÜNDEM
546 Kez Görüntülendi.
Dövizleri bozdurdular
GÜNDEM
2622 Kez Görüntülendi.
FERNAS'TAN UZAKDOĞU ATAĞI
YAŞAM
297 Kez Görüntülendi.
Suriyeli sığınmacılar destek bekliyor
GÜNDEM
217 Kez Görüntülendi.
“Çiftçi bu zor günleri atlatacaktır”