Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“TPIC, 500 İŞÇİYİ BATMAN’DAN ALMALI” 

** Önümüzdeki haftadan itibaren TPIC’in alımını yapacağı işçiler arasında daha önce TPIC'te çalışan emekçilerin de değerlendirilmesini gerektiğini ifaden eden Milletvekili Ataullah Hamidi: “Enerji Bakanlığı, Türkiye Petrolleri ve TPIC'in üst düzey yöneticilerine Batman için alınacak işçilerin seçim bölgemden almalarının gerektiğini söyledim” dedi.

“TPIC MAĞDURLARI DA UNUTULMAMALI”
TPIC’in önümüzdeki haftadan itibaren Batman bölgesinden alımını yapacağı 500 işçi için kriterlerden biri de sondaj aramaları ve doğalgaz konusunda tecrübeli elemanlar olacağı öğrenildi. Bölgede işsizlerin en fazla olduğu il’in Batman olduğu kaydeden Milletvekili Ataullah Hamidi: “Seçim bölgemdeki işsizlik verileri ortada. Bu kadar işsizin olduğu bir şehirde dışarıdan işçinin getirilmesi doğru olmaz. Bu taleplerimizi bir süre önce Enerji Bakanlığı, Türkiye Petrolleri ve TPIC'in üst düzey yöneticilerine de bildirdim. İşçilerin çoğunluğunun Batman'da ikamet ediyor şartının taşımasının gerektiğini ifade ettim. Umarız işsizlerimizin bu istediğini yerine getirmiş oluruz. Son dönemlerde petrol sektörleri, petrolün başkenti olan Batman'da yok denecek kadar işçi alımına gittiler. Bu nedenle TPIC'in alacağı elemanları Batmanlılardan oluşturulmasını bekliyorum. TPIC bölgede en büyük sahasını Batman'da açacaktır” diye konuştu. (Barış Arslan)

Yorumlar

Yasin 2 Hafta Önce

Turkiyede sorarsan petrolun ciktigi yer derler fakat hakettigi degeri vermezler bizim bu edebiyata karnimiz tok icraat en onemlisi cennetten bir kose olan hosgorulu mert insanina sahip cikmak hepimizin asli gorevi olmali

mehmet 2 Hafta Önce

Ne üzerinde aliniyor

Ugur 7 Gün Önce

Bos hayal kurnaya gerek yok herzk kndi akrabasini alcak

Daha Fazla Haber
İHALE İLANLARI
17 Kez Görüntülendi.
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK
GÜNDEM
2634 Kez Görüntülendi.
Batman Valiliği’nden ‘kritik’ açıklama…
GÜNDEM
995 Kez Görüntülendi.
Yolgeçen Hanı'na dolgu, 710 Konut bitiyor!
GÜNDEM
2044 Kez Görüntülendi.
GÖZLER ÖZELLEŞTİRME İDARESİ’NDE 
GÜNDEM
7079 Kez Görüntülendi.
Belediye’de kadroya alınacaklar açıklandı! İşte tam liste...
GÜNDEM
1044 Kez Görüntülendi.
Yeni içme suyu şebekesi
YAŞAM
555 Kez Görüntülendi.
HASANKEYF
YAŞAM
368 Kez Görüntülendi.
ŞUBAT’TA ÇİÇEK AÇTI!
YAŞAM
711 Kez Görüntülendi.
Tavus kuşu sevgisi
YAŞAM
350 Kez Görüntülendi.
Kadınlar ‘Kadın Parkı’nda