Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

BATMAN HAZIR 

AK Parti’nin 6. Olağan kongresine katılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, Batmanlılar Tıp Fakültesi başta olmak üzere bazı projelerde müjdeler bekliyor

** 16 Mayıs Şehir Stadı önünde halka hitap edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar tamamlandı. Stadyuma ‘Davası hak olanın yardımcısı Allah'tır’ ve ‘Vatan sevgisi imandandır’ yazılı dövizler asıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan halka hitap ettikten sonra kongre salonuna geçecek. Batmanlılar, gündemdeki bazı projeler için müjdeler bekliyor.

MİTİNG STADYUM ÖNÜNDE
AK Parti'nin 6. Olağan kongresine katılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 16 Mayıs Şehir stadı ve Atatürk spor salonu adeta gelin gibi hazırlandı. Son üç günde stadın çevresi yeşillendirildi, yollar asfaltlandı. Kongrenin yapılacağı 1500 kişilik salon, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin flamalarıyla süslendi. Cumhurbaşkanının konuşma yapacağı stadın duvarları da tamamen beyaza boyandı. Stadyumun kapalı tribün bölümüne ise ‘Davası hak olanın yardımcısı Allah'tır’, ‘Vatan sevgisi imandandır’, ‘Biriz, iriyiz, diriyiz, hep birlikte Türkiye'yiz’ ve ‘Hoş geldiniz, hep birlikte güçlü Türkiye’ yazılı dövizler, bayraklar ile Cumhurbaşkanı forsunun flamaları asıldı. Kongre öncesinde ise saat 14.00’te Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batmanlılara seslenecek.

BATMANLILAR, MÜJDELER BEKLİYOR
Batmanlılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Tıp fakültesi başta olmak üzere hızlı tren ağına ilave edilmesi, Batman Üniversitesi çıkmaz sokaktan kurtaracak köprü ile Mardin yoluna bağlantı, hava mania, tren raylarının şehir dışına çıkarılması ve bugün konuk olacağı Atatürk spor salonunun kent parkına dönüştürülmesini istiyor. Bazı Batmanlılar, sosyal medya hesapları üzerinden ‘Batman’a kent park’ hashtag’i açtı. Şafak mahalle muhtarı Abdulmenaf Aktaş ise stad çevresinde 150 Bin kişinin oturduğuna dikkat çekti. Stad yerinin TOKİ tarafından konut alanına dönüştürülmesi halinde nefes alamayacak duruma geleceklerini belirten muhtar Aktaş: “Stadyum yerinin yeşil alan olarak kalmasını istiyoruz. Bu alanın kent parkına dönüştürülmesi için sayın Cumhurbaşkanımızdan müjde bekliyoruz. Batman'ın önemli taleplerinden biri de bu alanın yeşil alan olarak kalmasıdır” dedi. (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

enver biçen 1 Yıl Önce

İLUH DERESİ HERZAMANKİ GİBİ UNUTULDU SANIRIM.

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1762 Kez Görüntülendi.
KÖYLÜLER TEDİRGİN!
GÜNDEM
3103 Kez Görüntülendi.
CİNAYET ZANLISI 10 YIL SONRA YAKALANDI!
GÜNDEM
1494 Kez Görüntülendi.
RAHATLATAN ‘OKUL’ YATIRIMI
YAŞAM
872 Kez Görüntülendi.
Dört mevsimde inşaat
GÜNDEM
1422 Kez Görüntülendi.
AİLE ZORDA
YAŞAM
1569 Kez Görüntülendi.
‘Işığın Mitolojisi’ galası Kültür Merkezi’nde
YAŞAM
1397 Kez Görüntülendi.
KONSER 26 ŞUBAT'TA
YAŞAM
297 Kez Görüntülendi.
Cami-çocuk buluşması
YAŞAM
1358 Kez Görüntülendi.
Batman Fotoromanı (498)
POLİTİKA
501 Kez Görüntülendi.
 “Kardelen adı gibi mahalle olacak”