Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

ÖZEL GÜVERCİNLERE ‘ÖZEL’ YUVA! 

Irak ve Suriye’deki güvercinleri, bir çatı altında topladı

** Komşu ülkeler Irak ve Suriye’den yusuvi, miro, şerabi ve paçalı güvercinler için özel bahçe ve terasta güvercin yuvası yapan Naif Usta: “İddia ediyorum, bölgede böyle bir güvercin yuvası yok. Komşu ülkeden getirdiğim güvercinlere gözüm gibi bakıyorum” diyor.

GÜVERCİNİN ÇİFTİ;
750-1.000 TL ARASINDA
Batman’ın Çarşı mahallesi İluh deresi yakınındaki üç katlı evinin bahçe ve teras katını özel güvercin yuvasına dönüştüren 55 Yaşındaki Naif Usta, Irak ve Suriye’deki güvercinlere gözü gibi bakıyor. Suriye’deki iç savaş öncesinde paçalı güvercinler ile Irak’taki yusuvi, miro ve şerabi güvercinleri satın alan güvercin meraklısı Batmanlı güvercin aşığı Usta: “40 Yıldır güvercinlerle iç içeyim. Farklı güvercinleri alabilmek için bölgenin tüm illerini gezdim. Bölgede olmayan güvercinleri evime getirdim. Suriye ve Irak’taki güvercinleri de getirip, sayılarını artırdım. Çifti 750-1000 liradan alıcı buluyor” dedi.

“KIŞ MEVSİMİNDE BAKIMLARI ZOR”
Güvercin yuvasında soba bulunduran ve ısıyı korumak için yalıtım sistemini de ihmal etmeyen Naif Usta, şunları söyledi: “Kış mevsiminde güvercinlerin bakımı zor. Soğuktan etkilenmemeleri için yuvaya soba kurdum. Yetiştirdiğim güvercinleri satmaya kıyamıyorum. Yüzlerce güvercinim var, aracılarla güvercin meraklılarına satış yapılıyor. Gözüm gibi baktığım güvercinler arasında Suriye’den 7 yıl önce getirdiğim Mazlum adlı papağan konuşabiliyor. Papağanın fiyatı 5 Bin lira civarında. Antik eşya satıcısıyım. Stresimi güvercinlerle atıyorum.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
2456 Kez Görüntülendi.
Batman Valiliği uyardı!
GÜNDEM
4142 Kez Görüntülendi.
KIZILAY ŞUBESİ’NDE ŞOK!
GÜNDEM
910 Kez Görüntülendi.
“BOĞULMA VAKALARI CANIMIZI YAKIYOR”
GÜNDEM
4179 Kez Görüntülendi.
BATMAN PİYASASINA 14 MİLYON TL!
GÜNDEM
642 Kez Görüntülendi.
84 BİN TON BUĞDAY ALIMI
GÜNDEM
1571 Kez Görüntülendi.
YENİ KÜTÜPHANEDE İHALE HAZIRLIĞI
GÜNDEM
1370 Kez Görüntülendi.
TARİHİ KULE, LED IŞIKLI OLACAK
YAŞAM
3181 Kez Görüntülendi.
Hutbede ‘düğün masrafları’ uyarısı
GÜNDEM
2223 Kez Görüntülendi.
154 İşyerine kapatma cezası!
YAŞAM
730 Kez Görüntülendi.
Ziraat’ten ‘başak’ kart